23 marca 2017: Fakty dnia
Prezentujemy podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia z kraju i świata.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości spotkał się w czwartek po południu z premier Theresą May przy Downing Street 10.
Kaczyński pojawił się pod słynnymi czarnymi drzwiami dziesięć minut przed czasem, w towarzystwie m.in. wicemarszałka Senatu Adama Bielana i polskiego ambasadora w Londynie Arkadego Rzegockiego.
Prezes PiS spotkał się w czwartek także z przedstawicielami Polonii w Londynie.
"Jeżeli w Deklaracji Rzymskiej nie będą zawarte postulaty, które dla Polski są priorytetowe, to jej nie przyjmiemy" - poinformowała w TVN24 premier Beata Szydło.
Wymieniła także cztery postulaty Polski, które powinny zostać zawarte w Deklaracji Rzymskiej, "by nie stała się tylko pustym dokumentem".
"Jedność Unii Europejskiej, obrona ścisłej współpracy z NATO, wzmocnienie roli parlamentów narodowych i wreszcie zasady wspólnego rynku, które mają nie dzielić, a łączyć. To są te cztery zasady, które dla Polski są priorytetowe" - zaznaczyła szefowa polskiego rządu.
Więcej na ten temat TUTAJ i TUTAJ
Mężczyzna kierujący rozpędzonym samochodem usiłował wjechać na zatłoczony główny deptak handlowy Antwerpii, na północy Belgii.
Został zatrzymany, w jego samochodzie była broń.
Władze twierdzą, że udało się zapobiec zamachowi.
Dzień po ataku w Londynie policja ujawniła tożsamość sprawcy.
Zamachu dokonał 52-letni Khalid Masood, urodzony w hrabstwie Kent obywatel Wielkiej Brytanii, który był wielokrotnie skazany za przestępstwa niezwiązane z działalnością terrorystyczną - poinformowała w czwartek londyńska policja.
"Potwierdzamy, że w zamachu w Londynie poszkodowany został obywatel RP. Ranny Polak, który odniósł lekkie obrażenia, opuścił już szpital" - podkreśliło MSZ.
"Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest w kontakcie z rodziną poszkodowanego" - zaznaczono.