Reklama

18 października 2017: Fakty dnia

Rozszerzenie protestu lekarzy, zapowiedzi chińskiej Partii Komunistycznej i inne najważniejsze informacje dnia. Zobacz, co jeszcze w środę wydarzyło się w kraju i na świecie.

Lekarze rezydenci rozszerzają protest głodowy

W środę podczas konferencji prasowej jeden z protestujących rezydentów poinformował, że do końca tygodnia mają się otworzyć punkty protestu głodowego w kolejnych polskich miastach: Łodzi, Gdańsku, Krakowie i Lesznie.

"Nie chcemy jeszcze mówić o strajku ogólnopolskim wiedząc, że taki strajk to potencjalnie również odejście od łóżek pacjentów, a nam zależy przede wszystkim na tym, żeby pacjenci nie ucierpieli na tym proteście" - zapewnił wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL Łukasz Jankowski.

Rezydenci powtórzyli także, że nie będą uczestniczyć w zespole powołanym przez MZ.

Reklama

Więcej tutaj

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej: Jestem przerażony

Trwa strajk głodowy rezydentów. Ich postulaty popierają kolejne środowiska medyczne - fizjoterapeuci i pielęgniarki, rozszerzając protest na kolejne obszary. Jakie będą skutki tych działań, co powinien zrobić minister zdrowia i czy jesteśmy na prostej drodze do dalszego zaostrzenia konfliktu? Na te pytania, w rozmowie z Interią, odpowiada prezes Naczelnej Rady Lekarskiej dr Maciej Hamankiewicz.

Więcej tutaj

Kantar Public: Polacy ocenili pracę prezydenta, premier i rządu

54 proc. Polaków jest zadowolonych z działalności prezydenta Andrzeja Dudy. Z kolei premier Beatę Szydło dobrze ocenia aż 48 proc. badanych - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar Public. To najlepszy wynik premier i rządu od początku kadencji.

Więcej informacji tutaj

Nowa wiceminister w rządzie PiS. To była posłanka PSL

Andżelika Możdżanowska została Pełnomocnikiem Rządu do spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Będzie także wiceministrem rozwoju w resorcie Mateusza Morawieckiego.

Możdżanowska przez lata była związana z Polskim Stronnictwem Ludowym - najpierw jako senator, ostatnio jako poseł. Z PSL odeszła w lipcu.

Więcej czytaj tutaj

Ważny wyrok TK: Eksmisja "na bruk" niekonstytucyjna

"Regulacje umożliwiające tzw. eksmisję na bruk nie mogą być dopuszczalne; w związku z tym przepis umożliwiający taką eksmisję w trybie postępowania egzekucyjnego w administracji jest niezgodny z konstytucją" - orzekł w środę Trybunał Konstytucyjny.

Wniosek w sprawie jednego z zapisów ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji skierował do TK w 2015 r. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Więcej czytaj tutaj

Ewakuacja budynku Rady Europejskiej i Rady UE

W środę, z powodu "szkodliwych oparów", ewakuowano ludzi z budynku Rady Europejskiej i Rady UE "Europa" w Brukseli.

To już drugi taki incydent w ostatnich dniach. Budynek "Europa" został ewakuowany i zamknięty w piątek około południa, kiedy kilkanaście osób zatruło się oparami.

Więcej informacji czytaj tutaj

Prezydent Chin zapowiada kontynuację twardej polityki

"Socjalizm w Chinach wszedł w nową fazę" - oświadczył w przemówieniu otwierającym w środę zjazd Komunistycznej Partii Chin prezydent Xi Jinping. Podkreślał także, że Pekin nie zgodzi się na niepodległość Tajwanu, a zasada "jednych Chin" zachowuje swoją wazność.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy