Reklama

16 lutego 2018: Fakty dnia

Premier Morawiecki spotkał się z Angelą Merkel w Berlinie, Amerykanie oskarżyli 13 Rosjan w związku z ingerencją w wybory w USA. Zobacz, co jeszcze wydarzyło się dziś w kraju i na świecie.

Angela Merkel: Niemcy ponoszą winę za Holokaust

Angela Merkel spotkała się w Berlinie z Mateuszem Morawieckim. - Niemcy ponoszą winę za Holokaust - przypomniała kanclerz Niemiec.

Merkel rozmawiała z Morawieckim w Urzędzie Kanclerskim w Berlinie ponad godzinę. Szefowie rządów dyskutowali na różne tematy, również te dotyczące polityki historycznej.

Więcej: Tutaj

RPO interweniuje w sprawie zatrzymania Władysława Frasyniuka

Rzecznik Praw Obywatelskich podjął z urzędu sprawę zatrzymania Władysława Frasyniuka. Wątpliwości RPO budzi m.in. zastosowanie kajdanek wobec opozycjonisty z czasów PRL. Rzecznik zwrócił się w tej sprawie o wyjaśnienia do Komendanta Stołecznego Policji i Prokuratora Okręgowego.
Więcej: Tutaj

Reklama

USA: Wielka ława przysięgłych oskarżyła 13 Rosjan o ingerencję w wybory

Wielka ława przysięgłych oskarżyła w piątek w 13 Rosjan w związku z ingerencją w wybory w USA; operacje oskarżonych polegały między innymi na wspieraniu Donalda Trumpa i "ubliżaniu Hillary Clinton" - głosi uzasadnienie wyroku.

Więcej: Tutaj

Konsul Generalny RP zszokowany artykułem w "Chicago Tribune"

Konsul Generalny RP w Chicago Piotr Janicki wystąpił w obronie dobrego imienia Polski. To reakcja na artykuł opublikowany w "Chicago Tribune", jednym z głównych chicagowskich dzienników.

Więcej: Tutaj

Rosja: Jest decyzja sądu. Putin kandyduje legalnie

Władimir Putin ma prawo do ubiegania się o urząd prezydenta - orzekł Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej. O zbadanie tej kwestii wnioskowała konkurentka Władimira Putina - Ksenia Sobczak.

Więcej: Tutaj

Katastrofa smoleńska: Prokuratura tworzy zespół biegłych

Trwa kompletowanie zespołu biegłych, który wyda opinię o przyczynach i przebiegu katastrofy smoleńskiej. W jego skład wejdą też zagraniczni eksperci - poinformowała w piątek Prokuratura Krajowa. Podała też, że nie ma dowodów, by w chwili katastrofy gen. Andrzej Błasik był w kokpicie lub jego pobliżu.

Więcej: Tutaj

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy