Reklama

14 czerwca 2918: Fakty dnia

Przedstawiamy najważniejsze informacje z kraju i ze świata.

Zbigniew Ziobro reaguje na decyzję Sądu Najwyższego

"Sąd Najwyższy wypowiedział się przeciwko wolności. Stanął po stronie przemocy państwa w służbie ideologii aktywistów homoseksualnych" - w ten sposób minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zareagował na decyzję Sądu Najwyższego, który oddalił w czwartek jego kasację w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT.

Więcej: Tutaj

Pośle, miej się na baczności. PiS wprowadza nowe kary

Sejm zajmie się w czwartek budzącym kontrowersje projektem wprowadzającym kolejne kary dla posłów za nieodpowiednie zachowanie. PiS przekonuje, że nowe przepisy mają "zwiększyć prestiż i powagę polskiego parlamentu". Opozycja grzmi, że to kolejna próba zamykania im ust - pisze Aleksandra Gieracka z Interii.

Więcej: Tutaj

Reklama

Macedonia: Protest po porozumieniu z Grecją

Około 1,5 tys. osób protestowało w nocy ze środy na czwartek przed parlamentem w Skopje przeciwko porozumieniu z Grecją w sprawie uznania Macedonii pod nazwą Republika Macedonii Północnej. Demonstrujący domagali się dymisji premiera Zorana Zaewa.

Więcej: Tutaj

List do Junckera ws. Polski: Naruszono prawo UE

Liderzy pięciu głównych grup politycznych w PE wystosowali list do szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera, apelując do niego o obronę niezależności wymiaru sprawiedliwości w Polsce. PiS oskarża ich o hipokryzję i działanie przeciw idei europejskiej.

Więcej: Tutaj

Przeprowadzono sekcję zwłok Doroty P. - świadka w sprawie Tomasza Komendy

Biegli z zakładu medycyny sądowej przeprowadzili w czwartek sekcję zwłok 58-letniej Doroty P., która była jednym z głównych świadków w śledztwie w sprawie nieprawidłowości w postępowaniu przeciwko Tomaszowi Komendzie. Kobieta zmarła w sobotę w szpitalu we Wrocławiu.

Więcej: Tutaj

PE odrzucił korzystne dla Polski stanowisko

Parlament Europejski odrzucił w czwartek korzystne dla Polski stanowisko komisji transportu PE w sprawie przewoźników drogowych. Zakładało ono, że przewoźnicy drogowi w transporcie międzynarodowym nie byliby objęci dyrektywą o pracownikach delegowanych.

Więcej: Tutaj

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy