13 marca 2017: Fakty dnia
Co przyniósł dzień? Prezentujemy podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia z kraju i świata.
Na początku marca 36 proc. respondentów zadeklarowało się jako zwolennicy rządu Beaty Szydło, a 33 proc. badanych jako jego przeciwnicy - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Z badania wynika też, że gorsze, niż miesiąc temu, są oceny działalności rządu. Nieznacznie pogorszyło się też postrzeganie premier.
Czytaj więcej
- Sugestie, że chcemy wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej to oszustwa i manipulacje - oświadczył podczas konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Nie ma scenariusza wyjścia Polski z Unii Europejskiej - zaznaczył.
Czytaj całość
- Donald Tusk nie stawi się w środę 15 marca na przesłuchaniu w prokuraturze. - Powodem są jego obowiązki w Parlamencie Europejskim - oświadczył rzecznik szefa Rady Europejskiej. Donald Tusk miał zeznawać w śledztwie przeciwko byłym szefom SKW o podjęcie bez zgody władz współpracy z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa.
Czytaj więcej
Europoseł Jacek Saryusz-Wolski przestanie być członkiem komisji spraw zagranicznych i komisji spraw konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego, zasiądzie natomiast w komisji petycji - poinformował w poniedziałek szef europarlamentu Antonio Tajani.
Czytaj całość
Premier Holandii Mark Rutte ostrzegł w poniedziałek, że nacjonalistyczna, populistyczna i antyislamska Partia Wolności (PVV) Geerta Wildersa ma szansę na wygraną w środowych wyborach parlamentarnych.
"Prawdziwe zagrożenie polega na tym, że 16 marca możemy obudzić się w kraju, w którym Geert Wilders stoi na czele partii z największą liczbą głosów, a to będzie przesłaniem dla reszty świata" - powiedział Rutte dziennikarzom w Rotterdamie.