Reklama

1 czerwca 2017: Fakty dnia

Prokuratura poinformowała dziś, że w trumnie Lecha Kaczyńskiego odkryto szczątki dwóch innych osób. W wieku 86 lat zmarła Barbara Jaruzelska, żona Wojciecha Jaruzelskiego. Państwowa Komisja Wyborcza odpowiedziała na apel prezydenta w sprawie przeprowadzenia referendum konstytucyjnego, a okręty USA i Japonii dokonały "pokazu siły" w pobliżu Półwyspu Koreańskiego. Zobacz, co ważnego wydarzyło się dziś w Polsce i na świecie.

Prokuratura: Szczątki innych osób w trumnie Lecha Kaczyńskiego

W trumnie prezydenta Lecha Kaczyńskiego ujawniono fragmenty ciał dwóch innych osób. Poinformował dziś o tym zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek podczas konferencji na temat aktualnego stanu śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. 

Pasionek przekazał też, że podczas ekshumacji stwierdzono dotychczas dwa przypadki zamiany ciał, a w dziewięciu przypadkach w trumnach ujawniono części ciała innych osób niż osoby do tej trumny przypisanej.

Czytaj więcej TUTAJ

Reklama

Zmarła Barbara Jaruzelska, żona Wojciecha Jaruzelskiego

W wieku 86 lat zmarła Barbara Jaruzelska, żona gen. Wojciecha Jaruzelskiego. O jej śmierci poinformowała na portalu społecznościowym córka Monika Jaruzelska. Dodała, że uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 6 czerwca o godz. 10.00 w Kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie. 

Więcej na ten temat TUTAJ

Marta Kaczyńska skomentowała wyniki ekshumacji smoleńskich

- Informacje dotyczące ekshumacji pokazują niewyobrażalną skalę zaniedbań, które wymagają wyjaśnienia. To moralny, ale i prawny obowiązek - powiedziała w rozmowie z portalem "wPolityce" córka Marii i Lecha Kaczyńskich, Marta Kaczyńska.

Córka pary prezydenckiej oceniła, że wyłaniający się z ustaleń ekshumacji obraz działań państwa po katastrofie jest "makabryczny" i absolutnie niedopuszczalny w cywilizowanym świecie.

Więcej informacji TUTAJ

Prezydent nalega w sprawie referendum. PKW odpowiada

- Szanujemy decyzję prezydenta o tym, by referendum w sprawie konstytucji odbyło się 11 listopada. Przeprowadzimy je, nie ma żadnych powodów do obaw - oświadczył dziś przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński.

Jak dodał, jeśli chodzi o wybory samorządowe, "to od parlamentu zależy, czy termin 11 listopada będzie utrzymany".

Więcej na temat referendum przeczytasz TUTAJ

"Pokaz siły" w pobliżu Półwyspu Koreańskiego

Okręty USA i Japonii przeprowadziły w czwartek wspólne manewry na Morzu Japońskim, na obszarze, gdzie w poniedziałek Korea Płn. wystrzeliła pocisk balistyczny. Media mówią o "pokazie siły" wymierzonym w Pjongjang.

Czytaj więcej

Janusz Lewandowski: Bardzo brzydniemy w oczach świata

- Tusk nie zawinił w tej katastrofie. Dlaczego polscy piloci tam lądowali? Przecież oni nie byli samobójcami. Złamano wszystkie zasady bezpieczeństwa. To była praprzyczyna. Liczba osób wierzących w zamach smoleński odpowiada liczbie Amerykanów, którzy ciągle spotykają żywego Elvisa Presleya - powiedział w rozmowie z dziennikarką Interii Agnieszką Waś-Turecką europoseł Platformy Obywatelskiej Janusz Lewandowski.

Całą rozmowę przeczytasz TUTAJ

Zobacz również rozmowę z europosłem PiS Ryszardem Czarneckim

Nowa inicjatywa Kornela Morawieckiego. Zamiesza na scenie politycznej?

O nierealnie brzmiących planach, podziałach, które trzeba przełamać, oraz politycznych relacjach ojca i syna, z marszałkiem seniorem i założycielem partii Wolni i Solidarni Kornelem Morawieckim rozmawiały dziennikarki Interii Aleksandra Gieracka i Jolanta Kamińska

Cały wywiad przeczytasz TUTAJ

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy