Reklama

Epidemia odry

Ostry spór o szczepionki. Będą zmieniać prawo?

Trwająca od stycznia w USA nowa fala zachorowań na odrę, w wyniku której wirusem zaraziły się już 102 osoby, może przyczynić się do zmiany prawa w Kalifornii. Do tej pory rodzice mogli tam zadeklarować, że "ze względu na osobiste przekonania" nie chcą szczepić dzieci. O sprawie pisze Reuters.

Ustawodawcy mają zamiar wprowadzić zmiany, które uniemożliwią rodzicom powoływanie się na poglądy. -  Musimy podjąć kroki, aby nasze szkoły były bezpieczne, a uczniowie zdrowi - wyjaśnił jeden z pomysłodawców zmian, senator Ben Allen.

Po wprowadzeniu zmian Kalifornia byłaby 33 stanem USA, w którym rodzice nie mają możliwości powoływania się na tę klauzulę. Warto zaznaczyć, że fala zachorowań na odrę rozpoczęła się w parku rozrywki Disneyland w Kalifornii.

Odra to wysoce zaraźliwa choroba zakaźna wieku dziecięcego, która - przed wynalezieniem szczepionki - zabijała na świecie dwa i pół mln ludzi rocznie. Wczoraj prezydent Barack Obama wyraźnie zaznaczył, że jego zdaniem wszystkie dzieci powinny być szczepione.

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy