Reklama

Polski na egzaminie ósmoklasisty 2022. Gdzie szukać odpowiedzi i arkuszy CKE?

Gdzie szukać arkusza Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz nieoficjalnych odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2022 z języka polskiego? Oczywiście w Interii. Dziś pierwszy dzień zmagań absolwentów szkół podstawowych w ramach tegorocznego egzaminu. Tuż po 13.00 znajdziecie u nas arkusze CKE oraz odpowiedzi z języka polskiego zaproponowane przez naszych ekspertów. Specjaliści Interii będą przygotowywać proponowane rozwiązania także jutro i pojutrze - z matematyki i języka angielskiego. Zapraszamy.

Podobnie jak w czasie matury 2022, także w trakcie egzaminu ósmoklasisty 2022 nasi eksperci będą opracowywać dla was arkusze CKE z najpopularniejszych przedmiotów. W naszym raporcie specjalnym Egzamin ósmoklasisty 2022 w specjalnej zakładce "Arkusze i odpowiedzi" będą pojawiać się nieoficjalne odpowiedzi z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Egzamin ósmoklasisty 2022. Odpowiedzi i arkusz CKE z polskiego

Naszą przygodę z egzaminem kończącym szkołę podstawową rozpoczynamy już dziś. Po 11.00 uczniowie skończyli pisać egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego. Oznacza to, że już o 13.00 opublikujemy u nas arkusz CKE z dzisiejszego egzaminu. Później minuta po minucie zaczną pojawiać się kolejne odpowiedzi zaproponowane przez ekspertów. Artykuł, w którym będzie arkusz egzaminacyjny i nieoficjalne odpowiedzi znajdziecie TUTAJ

Reklama

Z egzaminu ósmoklasisty z polskiego można zdobyć łącznie 45 punktów. Przeglądając rozwiązania przygotowane przez naszych specjalistów będziecie mogli określić, na ile mniej więcej punktów napisaliście egzamin z polskiego. Pamiętajcie jednak, że liczba uzyskanych punktów nie decyduje o zdaniu bądź nie egzaminu. Egzamin ósmoklasisty nie ma określonego progu zdawalności, dlatego wystarczy, że się na nim pojawiliście, aby został on zaliczony.

Nie tylko polski. Jakie jeszcze arkusze CKE i odpowiedzi znajdziecie w Interii?

Z jakich jeszcze przedmiotów i kiedy opublikujemy w Interii arkusze CKE i nieoficjalne odpowiedzi?

25 maja 2022 (środa)        

  • 9:00 - Egzamin ósmoklasisty z matematyki
  • Arkusze CKE oraz nieoficjalne odpowiedzi opublikujemy tuż po 13.00

26 maja 2022 (czwartek)        

  • 9:00 - Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego
  • O 13.00 na naszych stronach pojawi się arkusz CKE, a potem minuta po minucie będziemy dodawać kolejne odpowiedzi przygotowane przez naszych ekspertów.

Egzamin ósmoklasisty 2022 zdaje ponad pół miliona uczniów. Kiedy wyniki?

W 2022 roku do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych:

  • ponad 502 600 uczniów z prawie 12 600 szkół, którzy rozwiążą zadania w ponad 1 507 000 arkuszy,
  • ok. 7 150 uczniów będących obywatelami Ukrainy z ok. 2 500 szkół, którzy rozwiążą zadania w ponad 21 400 arkuszach.

Uczniowie, którzy z przyczyn usprawiedliwionych (zdrowotnych lub losowych) nie będą mogli przystąpić do testu w terminie głównym, będą musieli podejść do egzaminu w czerwcu. W dniach 13-15 czerwca CKE wyznaczyła terminy dodatkowe:   

  • 13 czerwca (poniedziałek) godz. 9:00 - język polski       
  • 14 czerwca (wtorek) godz. 9:00 - matematyka       
  • 15 czerwca (środa) godz. 9:00 0 język obcy nowożytny

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022 zostaną ogłoszone 1 lipca.INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama