Reklama

Polski, matematyka, angielski: Arkusze CKE i odpowiedzi. Egzamin ósmoklasisty 2022 za nami

Egzamin ósmoklasisty 2022 zakończył się w czwartek, 26 maja testem z języka obcego. Uczniowie klas podstawowych mogą już odetchnąć z ulgą – za nimi trzydniowy maraton. Na oficjalne wyniki z egzaminu ósmoklasisty trzeba jeszcze poczekać, ale już teraz na stronach Interii można znaleźć arkusze CKE z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego oraz odpowiedzi proponowane przez naszych ekspertów.

Arkusze CKE i odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2022. Język polski, matematyka i język angielski

Czwartek, 26 maja był ostatnim dniem zmagań uczniów z egzaminem ósmoklasisty 2022. Dziś zdający mierzyli się z egzaminem z języka obcego. Zdecydowana większość uczniów wyraziła chęć napisania egzaminu z języka angielskiego. Zdaniem internautów czwartkowy test był najłatwiejszy ze wszystkich tegorocznych.

Przypomnijmy, że wcześniej uczniowie kończący naukę w szkole podstawowej mierzyli się z egzaminem z języka polskiego i matematyki. Interia z uwagą śledziła te wydarzenia, publikując na stronach arkusze CKE wraz z odpowiedziami proponowanymi przez ekspertów ze wszystkich egzaminów ósmoklasisty 2022.

Reklama

Tak prezentują się arkusze CKE i nieoficjalne odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego:

Kiedy oficjalne wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022?

Oficjalne wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022 uczniowie poznają 1 lipca 2022 roku. Ponadto, jak wynika z harmonogramu Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, do 7 lipca 2022 roku do szkół przekazane zostaną wyniki i zaświadczenia dla zdających egzamin ósmoklasisty, a następnie 8 lipca 2022 zaświadczenia zostaną wydane uczniom.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022 będzie można sprawdzić przez internet na indywidualnych kontach ucznia. Aby uzyskać do nich dostęp, wystarczy zalogować się na stronie internetowej odpowiedniej OKE.

Egzamin ósmoklasisty 2022. Dodatkowe terminy

Uczniowie, którzy z różnych względów nie mogli przystąpić do egzaminu ósmoklasisty w terminie głównym, mają szansę skorzystać z terminu dodatkowego.

Szczegółowy harmonogram terminów dodatkowych egzaminu ósmoklasisty prezentują się następująco:

  • 13 czerwca 2022 (poniedziałek) godz. 9 - dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego;
  • 14 czerwca 2022 (wtorek) godz. 9 - dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty z matematyki;
  • 15 czerwca (środa) godz. 9 - dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego (opcjonalnie innego języka nowożytnego).

Zobacz też:

Zadania z matematyki "ciekawe i oryginalne". Ósmoklasiści mogli się potknąć w jednym miejscu

Tej lektury nikt się nie spodziewał. Polonista o egzaminie ósmoklasisty

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama