Reklama

Egzamin ósmoklasisty 2022. Gdzie szukać arkuszy CKE i odpowiedzi?

Egzamin ósmoklasisty 2022 zbliża się wielkimi krokami. Już niebawem uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej będą musieli wykazać się wiedzą z zakresu języka polskiego, matematyki i języka obcego, na przykład angielskiego. Tradycyjnie w dniach egzaminów w Interii opublikujemy arkusze CKE wraz z odpowiedziami zaproponowanymi przez naszym ekspertów. Bądźcie z nami!

Egzamin ósmoklasisty 2022 to pierwszy poważny sprawdzian wiedzy i umiejętności podsumowujący naukę w szkole podstawowej, dlatego często nazywany jest małą maturą. Ten test jest obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać, ponieważ nie określa się progu jego zdawalności.    

Gdzie szukać arkuszy CKE i odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2022? Oczywiście w Interii.      

Reklama

Egzamin ósmoklasisty 2022. Najważniejsze informacje 

Egzamin ósmoklasisty 2022 odbędzie się w terminie od 24 do 26 maja. Każdy uczeń przystąpi do testu pisemnego z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.: języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego (angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego, rosyjskiego lub ukraińskiego). Ósmoklasista może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Największa grupa uczniów (97,5%) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego.     

W 2022 roku do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych ponad pół miliona uczniów, w tym około 7 tysięcy to obywatele Ukrainy. Test z języka polskiego będzie trwał 120 minut, z matematyki - 100 minut, a z języka obcego - 90 minut. W przypadku uczniów ze specjalnymi trudnościami w nauce, egzamin ósmoklasisty 2022 może zostać przedłużony: z polskiego o 60 minut, matematyki o 50, a języka obcego o 45 minut. 

Egzamin ósmoklasisty 2022. Arkusze CKE i odpowiedzi w Interii

W dniu danego egzaminu, po godzinie 13:00 na stronach Interii będziemy udostępniać arkusze CKE z zadaniami, które pojawiły się na egzaminie ósmoklasisty 2022. Opublikujemy również odpowiedzi zaproponowane przez naszych ekspertów. Rozwiązania zadań dostępne będą w zakładce Arkusze, która pojawi się w raporcie specjalnym Egzamin ósmoklasisty 2022.  

Z jakich przedmiotów znajdziecie nieoficjalne odpowiedzi i arkusze CKE w Interii? Oto lista egzaminów ósmoklasisty, których będziemy publikować proponowane rozwiązania: 

24 maja 2022 (wtorek)        

  • 9:00 - Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego 

25 maja 2022 (środa)        

  • 9:00 - Egzamin ósmoklasisty z matematyki 

26 maja 2022 (czwartek)        

  • 9:00 - Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego 

***
Czytaj również:

Egzamin ósmoklasisty z polskiego 2022. Pewniaki na egzaminie. Czego się spodziewać?

Egzamin ósmoklasisty z matematyki. Co będzie? Jakich zadań się spodziewać?

Co będzie na angielskim? Egzamin ósmoklasisty 2022 już za kilka dni

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: egzamin ósmoklasisty 2022 | arkusze cke

Reklama

Reklama

Reklama