Reklama

Język angielski zakończony. Arkusz CKE i odpowiedzi w Interii

Angielski zdominował egzamin ósmoklasisty 2023 z języków obcych. Ten język zdawało dzisiaj prawie 98 proc. ósmoklasistów. Arkusz CKE z języka angielskiego oraz odpowiedzi opublikujemy około godz. 13. Bądźcie z nami!


Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka angielskiego zakończony. 90 minut - tyle czasu mieli uczniowie klas ósmych na rozwiązanie wszystkich zadań. 

Angielski jest najpopularniejszy. Drugim najczęściej wybieranym językiem obcym na egzaminie ósmoklasistów jest język niemiecki. Do egzaminu z niemieckiego przystąpiło niespełna 2 proc. uczniów.

Egzamin ósmoklasisty 2023: Język angielski - u nas arkusze CKE i odpowiedzi

Ósmoklasiści! Ciekawi, jakie powinny być prawidłowe odpowiedzi z angielskiego (egzamin ósmoklasistów)? Wkrótce rozwiążemy dla was arkusz CKE z angielskiego. Znajdziecie go tutaj: Egzamin ósmoklasisty 2023 z angielskiego. Zobacz arkusz CKE i odpowiedzi 

Reklama

Czwartek jest ostatnim dniem sesji egzaminacyjnej ósmoklasistów. Uczniowie zaczęli zmagania od języka polskiego, który jak komentowała dla Interii polonistka, wcale nie był tak banalny. - W niektórych zadaniach widzę wyższy niż przeciętny poziom trudności. Określiłabym je jako umiarkowanie trudne. Przykład: w zadaniu z definicją słownikową pytanie odnosiło się do najmniej oczywistego znaczenia - oceniła Renata Czaja-Zajder.

Zobacz: Egzamin ósmoklasisty 2023 z polskiego. ARKUSZ CKE i odpowiedzi

W środę uczniowie klas ósmych zmagali się z kolei z królową nauk - matematyką. Zaskakujące poruszenie wywołało wśród ósmoklasistów zadanie z goframi, a konkretnie ich liczba - 72. - Chodziło o proporcje - na ileś gofrów potrzeba tyle i tyle mleka i mąki, to ile potrzeba na 72 gofry. To było zadanie prawda-fałsz. Fajnie sobie z nim poradziłem. I też uśmiechnąłem się pod nosem, kiedy zobaczyłem, że chodzi o aż 72 gofry - relacjonował Interii ósmoklasita Janek. Twierdził też, że matematyka na egzaminie ósmoklasistów poszła mu dobrze. 

Jakie zadania pojawiły się w arkuszu CKE z matematyki? Sprawdźcie: Egzamin ósmoklasisty 2023: Matematyka - tutaj arkusz CKE i odpowiedzi (przejdź)

Egzamin ósmoklasisty 2023 - kiedy wyniki? 

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023 uczniowie poznają 3 lipca. Trzy dni później otrzymają zaświadczenia. Natomiast uczniowie, którzy z różnych względów (zdrowotnych, losowych) nie mogli przystąpić do egzaminu w tym terminie, będą mogli podejść do testu w dniach 12 - 14 czerwca 2023.

Wynik egzaminu ósmoklasistów ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Połowa wszystkich punktów do zdobycia - to właśnie punkty za egzamin. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia. 

Rekrutacja do szkół średnich 2023/2024. Ile szkół można wybrać i kiedy składać podanie?

Egzamin ósmoklasisty. Arkusze rozwiązuje pół miliona dzieci

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. W tym roku zmaga się z nim ponad 517 tys. osób, w tym uczniowie będący obywatelami Ukrainy (14,4 tys.).

Ukraińskie dzieci otrzymywały dostosowane do nich arkusze. Spośród ponad 14 tys. uczniów będących obywatelami Ukrainy największa grupa - bo 73 proc. - zdawała dzisiaj język angielski. Co ciekawe, drugim najczęściej wybieranym językiem obcym był język rosyjski. Do egzaminu z tego języka przystąpi prawie 26 proc. uczniów z Ukrainy.

Czytaj także: Zaskoczenie na egzaminie ósmoklasisty. Padło pytanie o... Adama Małysza

Egzamin ósmoklasisty 2023. Ile procent stanowi jeden punkt?

Zobacz wideo na temat egzaminu ósmoklasisty:  

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy