Reklama

Egzamin ósmoklasisty 2023: Język angielski. Tutaj arkusz CKE i odpowiedzi

Angielski - to z tym językiem zmierzyło się dzisiaj na egzaminie ósmoklasistów najwięcej uczniów. Co było? Poniżej znajdziecie arkusz CKE - język angielski (egzamin ósmoklasisty 2023). Śledźcie uważnie!

Egzamin ósmoklasisty z angielskiego jest dla wielu uczniów najmniej stresujący. Test z języka obcego ósmoklasiści często określają jako łatwy. Tak było i tym razem. - Arkusz z języka angielskiego był prosty. Na bardzo podobnym poziomie jak na egzaminach próbnych - powiedział Interii Janek z Krakowa, który dzisiaj także mierzył się z angielskim. 

Reklama

Angielski na egzaminie ósmoklasisty 2023. Tutaj arkusz CKE i odpowiedzi

Arkusz CKE z języka angielskiego (egzamin ósmoklasistów) oraz transkrypcja nagrań, które zostały odtworzone dzisiaj na egzaminie, publikujemy w tym miejscu (PONIŻEJ). Następnie zamieszczamy poprawne odpowiedzi do kolejnych zadań zaproponowane przez naszą ekspertkę - anglistkę. 

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Z ANGIELSKIEGO, ARKUSZ CKE (pobierz tutaj) +  TRANSKRYPCJA


Egzamin ósmoklasisty z angielskiego. Odpowiedzi do zadań od 6 do 10 
Angielski: Odpowiedzi do zadań od 11 do 13
Arkusz egzaminacyjny składał się z części sprawdzających: rozumienie ze słuchu, znajomość funkcji językowych, rozumienie tekstów pisanych, znajomość środków językowych oraz wypowiedzi pisemnej. Egzamin trwał 90 minut. 

Zobacz: Egzamin ósmoklasisty 2023: Matematyka - arkusz CKE i odpowiedzi (przejdź)

Egzamin z angielskiego. Ósmoklasiści mieli napisać mail do kolegi

Na egzaminie ósmoklasisty z angielskiego w ostatnim zadaniu uczniowie mieli do napisania maila. Oto treść polecenia: "Twój kolega wrócił niedawno do Polski po kilku latach pobytu za granicą. W e-mailu do koleżanki z Anglii: poinformuj, w jakich okolicznościach spotkałeś(-aś) się z tym kolegą po jego powrocie do Polski opisz, jak wygląda teraz ten kolega napisz, jaki problem miał kolega po powrocie do Polski."

Egzamin ósmoklasisty 2023 z polskiego. ARKUSZ CKE i odpowiedzi

Egzamin ósmoklasisty 2023. Angielski od lat najpopularniejszy

Wszyscy ósmoklasiści zdawali dzisiaj język obcy nowożytny. Wybierali spośród: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego lub włoskiego. Każdy uczeń mógł zdecydować się tylko ten język, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

Angielski od lat bije rekordy popularności. Jak poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE), 97.8 proc. dzieci z klas ósmych zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugi w kolejności był język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpiło 1,9 proc. uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Do egzaminu ósmoklasistów z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpi łącznie 0,3 proc. ósmoklasistów.

Egzamin ósmoklasisty 2023. Wyniki 3 lipca, potem zaświadczenia

W lipcu wszyscy ósmoklasiści, dowiedzą się jak poszło im na tegorocznym egzaminie. 3 lipca poznają wyniki, a trzy dni później - 6 lipca każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu. 

"Wynik procentowy to odsetek punktów (zaokrąglony do liczby całkowitej), które uczeń ‎zdobył za zadania z danego przedmiotu. Wynik centylowy to odsetek liczby ósmoklasistów (zaokrąglony do liczby całkowitej), którzy ‎uzyskali z egzaminu z danego przedmiotu wynik taki sam lub niższy niż zdający" - precyzuje CKE

Egzaminu ósmoklasisty nie można oblać, ale wynik wpływa na przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. Połowa wszystkich punktów do zdobycia - to właśnie punkty za egzamin ósmoklasisty. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia.

Czytaj także: Polonistka ocenia: Arkusz z polskiego wcale banalny nie był

Rekrutacja do szkół średnich. Ile szkół można wybrać i kiedy składać podanie?

Chwile grozy przed egzaminem ósmoklasisty. Dyrektor: Wszyscy są cali

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: egzamin ósmoklasisty 2023 | matematyka | arkusze cke | CKE

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy