Reklama

Dziś egzamin ósmoklasisty z języka obcego. Co będzie na angielskim?

Dzisiaj trzeci, a zarazem ostatni dzień zmagań ósmoklasistów z egzaminami na zakończenie szkoły podstawowej. Uczniowie napiszą test z wybranego języka obcego nowożytnego. Najczęściej wybierane języki są naprawdę ciekawe. O której rozpocznie się egzamin ósmoklasisty z języka obcego i ile będzie trwać? Sprawdź, gdzie szukać arkusza CKE z języka angielskiego z odpowiedziami przygotowanymi przez ekspertów Interii.Egzamin ósmoklasisty 2023 z angielskiego. Zobacz arkusz CKE i odpowiedzi 

Egzamin ósmoklasisty z języka obcego nowożytnego 2023. Kiedy, o której i jak długo?

Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka obecnego nowożytnego odbywa się dzisiaj. O godzinie 9:00 rozpoczął się ostatni test, który czeka uczniów kończących szkołę podstawową. Przez 90 minut ponad 500 tysięcy osób będzie mierzyć się z egzaminem z wybranego języka. 

Uczniowie z wydłużonym czasem będą mieć na zdawanie 45 minut więcej

Uczniowie mają do wyboru egzamin z języka:

Reklama

  • angielskiego;
  • francuskiego;
  • hiszpańskiego;
  • niemieckiego;
  • rosyjskiego
  • włoskiego.

Najwięcej, bo prawie 98 proc. ósmoklasistów zdecydowało się na egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego. Drugim w kolejności najchętniej wybieranym językiem był niemiecki, który napisze prawie 2 proc. uczniów. Około 0,3 proc. nastolatków napisze egzamin ósmoklasisty z pozostałych języków obcych.

Wśród uczniów szkół podstawowych pochodzących z Ukrainy również najczęściej wybierany był język angielski. Do egzaminu ósmoklasisty z tego języka podejdzie 73 proc. zagranicznej młodzieży kończącej szkołę podstawową. Drugim najchętniej wybieranym językiem był rosyjski, z którego test napisze prawie 26 proc. takich uczniów. Na pozostałe języki obce zdecydowało się 1,1 proc. ósmoklasistów z Ukrainy.

W Interii opublikujemy dziś arkusze CKE z języka angielskiego wraz z nieoficjalnymi odpowiedziami przygotowanymi przez ekspertów Interii. Szukaj ich tutaj.  

Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka obcego nowożytnego 2023 - dodatkowy termin

Oprócz terminu głównego został wyznaczony dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty z języka obcego nowożytnego i będzie to 14 czerwca o godzinie 9. Taki termin przysługuje osobom, które z ważnych przyczyn zdrowotnych lub losowych nie mogli pojawić się 25 maja.

Do dodatkowego terminu egzaminu ósmoklasisty mogą również przystąpić uczniowie, którym przerwano pisanie testu za pierwszym podejściem.

Egzamin ósmoklasistów 2023. Co można wnieść na salę?

Na egzamin ósmoklasisty można wnieść na salę przede wszystkim przyrząd do pisania z czarnym tuszem. Może być to długopis lub pióro. Na ławce zdającego może znajdować się również butelka wody.

Uczniowie nie mogą wnieść na salę egzaminacyjną żadnych pomocy naukowych. Jest również zakaz wnoszenia telefonów. Za złamanie tych zakazów może zostać przerwany egzamin ósmoklasisty.

Egzaminy ósmoklasistów 2023. Kiedy wyniki?

Wyniki z egzaminu ósmoklasisty z języka obcego nowożytnego dostarczone zostaną z pozostałymi dwoma wynikami. 3 lipca zostaną ogłoszone ogólnopolskie wyniki z egzaminu ósmoklasisty. Natomiast 6 lipca każdy uczeń będzie mógł odebrać zaświadczenie z własnym rezultatem napisanego testu.

Więcej na ten temat w raporcie Egzamin raporcie Egzamin ósmoklasisty 2023 2023 w Interii, w którym znajdują się m.in. arkusze CKE oraz proponowane rozwiązania zadań opracowane przez ekspertów Interii

Zobacz również:

Egzamin ósmoklasisty 2023 z matematyki. Co trzeba wiedzieć?

Egzamin ósmoklasisty. Polonistka ocenia: Arkusz wcale banalny nie był

ChatGPT zaskoczył. Maturę oblał, ale teraz sobie poradził

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy