Reklama

Egzamin ósmoklasisty w Świętochłowicach. Komplikacje w związku z koronawirusem

Dziś (16 czerwca) pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty 2020. W Świętochłowicach pojawiły się komplikacje. Tamtejsza szkoła podstawowa numer 1 została zamknięta z powodu wykrycia koronawirusa u pracownika. Uczniowie zdawali egzamin w innej szkole – informuje TVN24.

15 czerwca zamknięto do odwołania w Świętochłowicach dwie placówki z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z pracowników. "W przedszkolu numer 12 kwarantannie poddano 13 pracowników i dziewięcioro dzieci, które miały kontakt z zakażonym. Z kolei ze szkoły podstawowej numer 1 trzeba było przenieść egzamin ósmoklasisty" - informuje TVN24.

W sumie 93 ósmoklasistów z zamkniętej podstawówki zdawało egzamin z języka polskiego w podstawówce numer 5.

Egzamin ósmoklasisty 2020. Z kwietnia na czerwiec

Egzaminy pierwotnie miały odbyć się w dniach 21-23 kwietnia, ale z powodu epidemii koronawirusa zostały przesunięte na czerwiec. Ósmoklasiści mieli więc prawie dwa miesiące więcej na powtórki i przygotowania. 

Reklama

We wtorek uczniowie klas ósmych napisali egzamin z języka polskiego. Dziś, tuż po godz. 13:00, opublikujemy arkusz egzaminacyjny CKE, który uczniowie otrzymali dziś na egzaminie ósmoklasisty oraz odpowiedzi zaproponowane przez naszego eksperta. Arkusz i rozwiązania dostępne będą w zakładce "Egzamin ósmoklasisty 2020. Arkusze" (tutaj)

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy