Reklama

Egzamin ósmoklasisty 2020. Terminy, arkusze i odpowiedzi

Egzamin ósmoklasisty rozpocznie się 16 czerwca i potrwa trzy dni. Uczniowie napiszą łącznie trzy egzaminy: z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego, które każdego dnia będą rozpoczynać się o godzinie 9:00. Codziennie po zakończeniu egzaminu ósmoklasisty będziemy publikować arkusze Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz rozwiązania zadań przygotowane przez współpracujących z nami ekspertów.

Na arkuszach będzie kwietniowy termin

Egzamin ósmoklasisty 2020 pierwotnie zaplanowano na kwiecień. Termin został jednak przesunięty ze względu na epidemię koronawirusa. Jednak na stronie tytułowej arkusza podany będzie kwietniowy termin egzaminu ósmoklasisty- informuje CKE, tłumacząc, że arkusze skończono drukować w marcu i stąd kwietniowa data. 

Uczniowie powinni być więc przygotowani, że pierwszego dnia egzaminu ósmoklasisty, kiedy odbędzie się egzamin z języka polskiego zamiast daty 16 czerwca 2020, na arkuszu CKE znajdzie się data 21 kwietnia 2020.

Egzamin ósmoklasisty 2020. Terminy

Trzy dni, od 16 do 18 czerwca - tyle potrwa egzamin ósmoklasisty. Oto szczegółowe terminy i czas trwania egzaminów:

Reklama

- egzamin z języka polskiego odbędzie 16 czerwca (wtorek); potrwa 120 minut

- egzamin z matematyki odbędzie się 17 czerwca (środa); potrwa 100 minut 

- egzamin z języka obcego nowożytnego odbędzie się 18 czerwca (czwartek); potrwa 90 minut

W 2020 roku do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych ponad 347 700 uczniów z ponad 12 tys. szkół. Uczniowie ci na egzaminie ósmoklasisty rozwiążą zadania w ponad 1 043 000 arkuszy egzaminacyjnych. Na tegoroczny egzamin ósmoklasisty Centralna Komisja Egzaminacyjna we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi przygotowała 137 różnego rodzaju arkuszy, w tym: 77 arkuszy z języka polskiego i matematyki w języku polskim i litewskim oraz 60 arkuszy i 24 płyty z języków obcych nowożytnych.

Egzamin ósmoklasisty 2020. Arkusze i odpowiedzi 

Od 16 do 18 czerwca, codziennie tuż po godzinie 13:00 będziemy publikować arkusze CKE oraz rozwiązania zaproponowane przez naszych ekspertów. Ósmoklasisto, będziesz mógł sprawdzić, jak ci poszło jeszcze tego samego dnia po zakończeniu egzaminu. Rozwiązania znajdziecie w zakładce "Egzamin ósmoklasisty 2020. Arkusze"

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama