Reklama

Egzamin ósmoklasisty 2020. Niemiecki arkusz CKE i odpowiedzi

Zakończył się tegoroczny egzamin ósmoklasisty. W ostatnim dniu uczniowie pisali test z języka obcego. Mogli wybrać tylko ten język, którego uczyli się w szkole podstawowej jako przedmiotu obowiązkowego. Poniżej zamieszczamy arkusz CKE z języka niemieckiego oraz proponowane odpowiedzi.

Egzamin ósmoklasisty rozpoczął się we wtorek (16 czerwca) i trwał trzy dni. Pierwszego dnia uczniowie klas VIII szkół podstawowych zmagali się z językiem polskim, drugiego dnia - matematyką, a trzeciego dnia - językiem obcym. Tutaj znajdziesz arkusze i odpowiedzi.

Do egzaminu przystąpiło w tym roku ponad 347 tys. uczniów z ponad 12 tys. szkół w całej Polsce. Ze względu na epidemię koronawirusa w czasie egzaminu obowiązywał ścisły reżim sanitarny.

Reklama

Język do wyboru

Egzamin z języka obcego rozpoczął się dziś o godz. 9:00. Ósmoklasiści mogli wybrać tylko ten język, którego uczyli się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego. 

Prawie 96 proc. ósmoklasistów zadeklarowało zdawanie języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem był język niemiecki (prawie 4 proc. uczniów). Ósmoklasiści mogli też wybrać: język francuski, hiszpański, rosyjski lub włoski.

Na rozwiązanie wszystkich zadań mieli 90 minut. Dla wielu ósmoklasistów był to najłatwiejszy z trzech egzaminów. 

Egzamin ósmoklasisty z niemieckiego - odpowiedzi

Ósmoklasiści! Poniżej zamieszczamy arkusz CKE z niemieckiego, a po godz. 14:00 nasz ekspert zaproponuje także rozwiązania do zadań. TUTAJ zamieściliśmy również arkusz i odpowiedzi z angielskiego.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020: Język niemiecki - arkusz CKE (pobierz tutaj) + transkrypcja (pobierz tutaj)

To już wszystkie proponowane rozwiązania. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy