Reklama

Egzamin ósmoklasisty 2020. Matematyka. Opublikujemy arkusz i rozwiązania

Zakończył się egzamin ósmoklasisty 2020 z matematyki. Przypomnijmy, że egzamin trwał 100 minut. Środa jest drugim dniem sesji egzaminacyjnej. We wtorek uczniowie mierzyli się z językiem polskim. W naszym raporcie specjalnym poświęconym egzaminowi codziennie tuż po godz. 13:00 publikujemy arkusze CKE i odpowiedzi, które przygotowują nasi eksperci.

Egzamin ósmoklasisty z matematyki badał poziom opanowania przez zdających umiejętności określonych w podstawie programowej dla II etapu edukacyjnego sześcioletniej szkoły podstawowej oraz dla klas VII i VIII ośmioletniej szkoły podstawowej. Opinie uczniów na temat poziomu trudności egzaminu są, jak co roku, podzielone. Część ósmoklasistów uważa, że zadania były łatwe i nie sprawiły im najmniejszych trudności. Inni - że egzamin był trudny.

Przypomnijmy, że egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. Nie ma określonego minimalnego progu punktowego, jaki uczeń musi uzyskać. Warto jednak postarać się o jak najlepszy wynik, ponieważ jest on brany pod uwagę przy rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

Reklama

Arkusz CKE z matematyki. Gdzie szukać?

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020. Matematyka. Arkusz CKE  i rozwiązania (znajdziesz tutaj)

Ósmoklasisto, chcesz wiedzieć już po egzaminie, jak ci poszło? Zajrzyj do naszego raportu specjalnego "Egzamin ósmoklasisty 2020. Arkusze", gdzie już po godz. 13:00 opublikujemy arkusz egzaminacyjny, który otrzymałeś dziś na egzaminie wraz z rozwiązaniami zaproponowanymi przez naszego eksperta.

Egzamin ósmoklasisty 2020 w szczególnych warunkach

Przypomnijmy, że tegoroczny wielki sprawdzian ósmoklasistów odbywa się w specjalnym reżimie sanitarny. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów sugerujących chorobę zakaźną. Dotyczy to zarówno zdających, nauczycieli, jak i innych pracowników szkoły.

Na teren szkoły będą mogły wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających. Ławki w sali egzaminacyjnej muszą być tak ustawione, aby pomiędzy zdającymi zachowany był co najmniej 1,5-metrowy odstęp.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy