Reklama

Egzamin ósmoklasisty 2020: Angielski. Arkusz CKE i odpowiedzi

We czwartek (18 czerwca) w szkołach podstawowych w całej Polsce odbył się egzamin ósmoklasisty 2020 z języków obcych nowożytnych. Najwięcej ósmoklasistów, bo aż 332,9 tys. przystąpiło do egzaminu z języka angielskiego. Poniżej publikujemy arkusz CKE z angielskiego wraz z rozwiązaniami zaproponowanymi przez naszego eksperta. Bądźcie z nami!

Arkusz CKE z języka angielskiego na egzaminie gimnazjalnym zawierał zarówno zadania zamknięte (uczeń wybierał spośród podanych odpowiedzi) jak i zadania otwarte. Wśród tych drugich, jak zwykle, nie zabrakło zadania polegającego na napisaniu własnej dłuższej wypowiedzi pisemnej. "Zadanie stawia ucznia w określonej sytuacji z życia codziennego i sprawdza, czy potrafiłby on porozumieć się z obcokrajowcem, np. udzielając mu informacji lub uzyskując od niego wyjaśnienia, opowiadając mu o jakimś wydarzeniu lub składając mu życzenia czy propozycję" - wyjaśnia Centralna Komisja Egzaminacyjna w informatorze na temat egzaminu ósmoklasisty.

Reklama

Za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań z angielskiego można było po uzyskać łącznie 60 punktów. Ósmoklasiści wyniki z języka obcego, a także z pozostałych przedmiotów, z których egzaminy odbyły się w poprzednich dniach poznają do 31 lipca. Jednak już dziś mogą zapoznać się z proponowanymi rozwiązaniami!

Egzamin ósmoklasisty 2020: Angielski. Arkusz i odpowiedzi

Poniżej publikujemy arkusz CKE z języka angielskiego, który uczniowie klas ósmych otrzymali dziś na egzaminie. Następnie od godz. 13:00 minuta po minucie będziemy wrzucać kolejne przykładowe rozwiązania, które dla uczniów proponuje nasz ekspert. Ósmoklasiści, bądźcie z nami i pamiętajcie, strona nie odświeża się automatycznie! By to zrobić, wciśnij F5.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020. Arkusz CKE i odpowiedzi (POBIERZ TUTAJ)   +   

transkrypcja do części rozumienie ze słuchu (pobierz tutaj)


Kolejne odpowiedzi na stronie numer 2
Kolejne odpowiedzi na stronie 3

Kolejne odpowiedzi na stronie 4
To już wszystkie odpowiedzi. Pamiętajcie, że są to rozwiązania nieoficjalne, proponowane. 

Zobacz także: Arkusze CKE i odpowiedzi z polskiego i matematyki (tutaj)

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama