Reklama

Nauczycielka z koronawirusem. Egzamin ósmoklasisty w Gielniowie odwołany

W szkole w Gielniowie (woj. mazowieckie) u jednej z nauczycielek wykryto koronawirusa. W związku z tym w placówce nie odbył się w poniedziałek egzamin ósmoklasisty. Testów nie będzie też w środę i czwartek. Uczniowie będą do nich przystępować dopiero w lipcu.

O pozytywnym wyniku badania u nauczycielki ze szkoły podstawowej w Gielniowie miejscowy sanepid dowiedział się w sobotę (13 czerwca).

Nauczycielka w ostatnich dniach prowadziła w szkole konsultacje dla uczniów klas ósmych przygotowujące do egzaminów. Teraz kobieta przebywa w izolacji domowej, a jej rodzina została objęta kwarantanną.

"Także szesnaścioro dzieci, z którymi nauczycielka miała w ostatnim czasie kontakt, zostało wraz z rodzinami objętych kwarantanną. W sumie to ok. 70 osób. W tym tygodniu będą mieć przeprowadzone testy" - poinformowała dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przysusze, Jolanta Wilk.

Reklama

W związku z sytuacją epidemiologiczną, dyrektor szkoły po konsultacji z Okręgową Komisją Egzaminacyjną oraz z rodzicami zdecydował, że zaplanowane na wtorek, środę i czwartek egzaminy dla ósmoklasistów nie odbędą się. Uczniowie podejdą do nich w terminie dodatkowym wyznaczonym na 7-9 lipca.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy