Reklama

Egzamin ósmoklasisty 2019. Język angielski - arkusz CKE i odpowiedzi

Egzamin ósmoklasisty 2019 zakończony. Ósmoklasiści z całego kraju sprawdzali dziś swoją wiedzę z języków obcych. Egzamin rozpoczął się o godz. 9:00 i trwał półtorej godziny. Poniżej publikujemy arkusz CKE z języka angielskiego i proponowane odpowiedzi.

Najwięcej ósmoklasistów (94,98 proc.) przystąpiło do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem był język niemiecki - wybrało go 4,54 proc. uczniów. Do egzaminu z pozostałych języków obcych - francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego - przystąpiło łącznie 0,48 proc. ósmoklasistów. 

Na rozwiązanie zadań zamkniętych i otwartych, w tym m.in. stworzenie wypowiedzi pisemnej na zadany temat, uczniowie klas VIII mieli 90 minut. 

W poniedziałek odbyła się pierwsza cześć egzaminu ósmoklasisty 2019. Uczniowie pisali wówczas test z języka polskiego. Z kolei we wtorek rozwiązywali zadania z matematyki.

Egzamin ósmoklasisty 2019 był pierwszym w historii. Od 2022 r. egzamin zmieni formę - ósmoklasiści będą pisać testy już nie z trzech, ale z czterech przedmiotów obowiązkowych. Do języka polskiego, matematyki i języka obcego dołączy jeszcze jeden przedmiot do wyboru. Uczeń będzie mógł wybrać spośród: biologii, chemii, fizyki, geografii lub historii. 

Wyniki tegorocznego egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 14 czerwca. Zaświadczenie z wynikami uczniowie otrzymają 21 czerwca.

Reklama

Egzamin ósmoklasisty 2019. Język angielski - arkusz CKE i odpowiedzi

Poniżej publikujemy arkusz CKE z języka angielskiego wraz z nieoficjalnymi odpowiedziami. W naszym raporcie specjalnym EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019 codziennie zamieszczamy aktualności dotyczące egzaminu, przydatne informacje, arkusze CKE i proponowane odpowiedzi do zadań. Znajdziesz tam m.in. arkusz CKE i odpowiedzi z języka polskiego, który uczniowie klas VIII pisali w poniedziałek oraz arkusz CKE i rozwiązania z matematyki z wtorku.

Egzamin ósmoklasisty 2019. Język angielski - ARKUSZ CKE (pobierz tutaj)

Egzamin ósmoklasisty 2019. Język angielski - TRANSKRYPCJA (pobierz tutaj)


Kolejne odpowiedzi znajdziesz na następnej stronie!

Arkusz CKE i odpowiedzi z języka niemieckiego znajdziesz tutaj (kliknij)

To już wszystkie odpowiedzi. Przypominamy, że są to rozwiązania nieoficjalne, zaproponowane przez naszego eksperta.

Arkusz CKE i odpowiedzi z języka niemieckiego znajdziesz tutaj (kliknij)

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama