Reklama

Egzamin gimnazjalny 2019. Co zabrać?

Egzamin gimnazjalny 2019 rozpocznie się już w środę. Jakie przedmioty uczniowie mogą ze sobą zabrać na egzamin, a co jest zakazane? Przypominamy.

Na egzaminie gimnazjalnym 2019 nie można używać kalkulatora ani żadnych urządzeń telekomunikacyjnych. Każda próba użycia takiego urządzenia może skutkować przerwaniem egzaminu.

Przepisy nie są też łaskawe dla miłośników "przedmiotów przynoszących szczęście". Wszelkie maskotki i inne talizmany nie są dozwolone.

Co musi mieć każdy?

Niezbędny jest za to dokument potwierdzający tożsamość. Zgodnie z zasadami uczniowie klas trzecich wchodzą na salę, w której odbywa się egzamin, za okazaniem takiego dokumentu. Może to być np. legitymacja szkolna czy dowód tymczasowy.

Reklama

Uczeń powinien mieć przy sobie przybory do pisania i rysowania jak: długopis czy pióro z czarnym tuszem/atramentem, a także linijkę.

Rysunki - jeżeli trzeba je wykonać - zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.

Trzy dni egzaminu

Egzamin gimnazjalny 2019 rozpocznie się 10 kwietnia i potrwa trzy dni. Każdego dnia uczniowie zmierzą się z inną częścią egzaminu:

10 kwietnia - część humanistyczna z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z zakresu języka ‎polskiego,

11 kwietnia - część matematyczno-przyrodnicza z zakresu przedmiotów przyrodniczych i z zakresu ‎matematyki,

12 kwietnia - część z języka obcego nowożytnego.‎

Gimnazjalista przystępuje do egzaminu z jednego z następujących języków: angielskiego, ‎francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego i włoskiego. Uczeń może ‎wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: egzamin gimnazjalny 2019

Reklama

Reklama

Reklama