Reklama

Egzamin gimnazjalny 2018. Języki obce

Dziś ostatni dzień gimnazjalnego maratonu. Uczniowie napiszą test z wybranego języka obcego. Na jego rozwiązanie będą mieli 60 minut. Już dziś o godz. 12.00 i 14.00 opublikujemy arkusze CKE wraz z proponowanymi odpowiedziami z egzaminów z języka angielskiego oraz niemieckiego.

Językowa część egzaminu rozpoczyna się o godz. 9.00. Gimnazjaliści napiszą test z jednego, wybranego przez siebie języka na poziomie podstawowym: angielskiego, ‎francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. 

Uczeń musiał wybrać ten język, którego uczy się w gimnazjum jako przedmiotu obowiązkowego. 

Jeśli gimnazjalista wybrał język, który przyswaja już od szkoły podstawowej, musi napisać także egzamin z tego języka na poziomie rozszerzonym. Rozpocznie się on o godz. 11.00. Do części rozszerzonej mogą przystąpić także pozostali chętni, którzy chcieliby sprawdzić swój poziom wiedzy.  

Reklama

Już dziś o godz. 12.00 i 14.00 opublikujemy arkusze CKE wraz z proponowanymi rozwiązaniami testów z języka angielskiego oraz niemieckiego. Zapraszamy do naszego raportu specjalnego Egzamin gimnazjalny 2018

Trzydniowy maraton

Egzamin gimnazjalny 2018 w całym kraju pisze w tym roku blisko 350 tys. uczniów. Rozpoczął się on w środę testami sprawdzającymi wiedzę humanistyczną. Najpierw uczniowie pisali egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie, a następnie z języka polskiego. W czwartek zmierzyli się z przedmiotami przyrodniczymi - biologią, chemią, geografią i fizyką. Później przystąpili do testu z matematyki. 

Egzaminu gimnazjalnego nie można nie zdać

Przypomnijmy, że przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia ‎gimnazjum. Nie określa się jednak minimalnego wyniku, który trzeba uzyskać. Egzaminu nie można zatem nie zdać. 

Wyniki zostaną ogłoszone i przekazane uczniom 15 czerwca 2018 r. 

Zobacz arkusze CKE wraz z nieoficjalnymi, proponowanymi odpowiedziami:

Egzamin gimnazjalny 2018: Historia i WOS. Zobacz arkusz CKE i odpowiedzi

Egzamin gimnazjalny 2018: Język polski. Zobacz arkusz CKE i odpowiedzi

Egzamin gimnazjalny 2018: Matematyka. Zobacz arkusz CKE i odpowiedzi

Egzamin gimnazjalny 2018: Przedmioty przyrodnicze. Zobacz arkusz CKE i odpowiedzi

Chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów? Zobacz, jakie to proste! Wypracowania, opracowania lektur, testy dla liceum, gimnazjum i szkoły podstawowej znajdziesz na Bryk.pl oraz na Opracowania.pl

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy