Reklama

Egzamin gimnazjalny 2016

Egzamin gimnazjalny 2016. Język angielski, niemiecki arkusze i odpowiedzi

Języki obce na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z tym w środę mierzyli się gimnazjaliści podczas egzaminu gimnazjalnego 2016. Na portalu Interia publikowaliśmy arkusze i nieoficjalne odpowiedzi: z języka angielskiego (poziom podstawowym i rozszerzony) oraz języka niemieckiego. W tym roku do egzaminów przystąpiło ponad 360 tys. uczniów klas trzecich.

Podczas środowego egzaminu najczęściej wybieranym językiem był angielski, na poziomie podstawowym zdawało go 88 proc. uczniów,  a 81 proc. zdających przystąpiło również do egzaminu z tego języka na poziomie rozszerzonym. Arkusze i odpowiedzi publikowaliśmy TUTAJ

Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka na poziomie podstawowym przystąpi 11 proc. gimnazjalistów, a do egzaminu na poziomie rozszerzonym - 3 proc. Arkusze i odpowiedzi z poziomu podstawowego publikowaliśmy TUTAJ. Na trzecim miejscu w wyborach uczniów jest język rosyjski. Przystąpienie do niego zadeklarowało 2,4 proc. na poziomie podstawowym, a 0,7 proc. na poziomie rozszerzonym.

Reklama

Od poniedziałku, kiedy uczniowie podeszli do części humanistycznej, przez wtorek - część matematyczno-przyrodniczą, aż do środy - informowaliśmy na naszym portalu o zmaganiach gimnazjalistów oraz publikowaliśmy arkusze i rozwiązania zaproponowane przez naszych ekspertów. Wszystkie arkusze oraz odpowiedzi znajdziecie w raporcie specjalnym: Egzamin gimnazjalny 2016 ARKUSZE

Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie mógł przystąpić do egzaminu w tym tygodniu, to będzie go pisać w drugim terminie - 1, 2 i 3 czerwca. Uczeń przyłapany na ściąganiu podczas sprawdzianu musi przystąpić do niego jeszcze raz.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Egzamin gimnazjalny 2016

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy