Reklama

Egzamin gimnazjalny 2016

Egzamin gimnazjalny 2016: Angielski i inne języki obce

To już ostatni dzień egzaminu gimnazjalnego 2016. O godzinie 9:00 uczniowie rozpoczęli zdawanie języków obcych nowożytnych. Najpopularniejszy jest angielski. Na poziomie podstawowym zdaje go 88 proc. uczniów. Jak w poprzednie dni, tuż po godzinie 12:00 na portalu Interia opublikujemy arkusz i proponowane odpowiedzi z języka angielskiego.

Sporo gimnazjalistów będzie też zdawać angielski na poziomie rozszerzony - 81 proc. uczniów, którzy zdają go na poziomie podstawowym. Druga część rozpocznie się o godzinie 11:00. Na rozwiązywanie zadań zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym uczniowie mają po 60 minut.

Do egzaminu z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym ma obowiązek przystąpić każdy gimnazjalista. Egzamin na poziomie rozszerzonym jest obowiązkowy tylko dla uczniów, którzy na egzaminie wybrali język, którego uczyli się również w szkole podstawowej. Mogą do niego przystąpić także pozostali gimnazjaliści, jeśli zechcą sprawdzić poziom swoich umiejętności językowych.

Reklama

Drugi co do popularności jest dziś język angielski. Na poziomie podstawowym zdaje go 11 proc. gimnazjalistów, a na poziomie rozszerzonym 3 proc. Znacznie mniejsza liczba gimnazjalistów zdeklarowała zdawanie języków: hiszpańskiego, francuskiego, rosyjskiego i włoskiego.

Tuż po godzinie 12:00 na portalu Interia opublikujemy arkusz i nieoficjalne rozwiązania z języka angielskiego (poziom podstawowy) zaproponowane przez naszych ekspertów.

Przypomnijmy, że w poniedziałek i wtorek uczniowie zdawali egzamin gimnazjalny 2016 z przedmiotów humanistycznych i matematyczno-przyrodniczych. Arkusze oraz nieoficjalne rozwiązania publikowaliśmy TUTAJ

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama