Reklama

Egzamin gimnazjalny 2015

Egzamin gimnazjalny 2015. Uczniowie rozwiązują zadania

Egzamin gimnazjalny 2015 trwa. Ponad 360 tys. uczniów III klas gimnazjalnych rozwiązuje dziś zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. W środę uczniowie będą pisać egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a w czwartek - test z języka obcego.

Dyrektor CKE poinformował, że z okręgowych komisji egzaminacyjnych nie dotarły żadne informacje, że w którejś ze szkół mogą być problemy z przeprowadzeniem egzaminu gimnazjalnego 2015.

Na egzaminie z wiedzy humanistycznej uczniowie najpierw dostali blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na rozwiązanie zadań uczniowie mają 60 minut (dyslektycy 80 minut). Następnie będą mieli przerwę do godziny 11, po której przystąpią do rozwiązywania bloku zadań z języka polskiego. Ta część egzaminu potrwa 90 minut (dla dyslektyków 135 minut).

Reklama

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu we wtorek, środę i czwartek, to będzie go pisać w drugim terminie - 1, 2 i 3 czerwca. Uczeń przyłapany na ściąganiu podczas sprawdzianu musi przystąpić do niego jeszcze raz.

Już po 13:00 opublikujemy na portalu Interia w raporcie specjalnym "Egzamin gimnazjalny 2015" arkusze z pierwszej części egzaminu oraz rozwiązania zaproponowane przez naszych ekspertów. Arkusze i zadania z części drugiej pojawią się na naszej stronie po godzinie 16:00.

Rzecznik radzi gimnazjalistom

Otuchy gimnazjalistom dodawał Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak - "zaufajcie sobie, uwierzcie we własne siły i możliwości, w to, że potraficie" - napisał w liście do uczniów klas trzecich. 

Rzecznik radził również gimnazjalistom co robić, kiedy trafią na zadnie, którego nie będą potrafić rozwiązać: "Być może traficie na zadanie, którego nie będziecie w stanie rozwiązać, nie martwcie się tym i nie załamujcie. Spokojnie przejdźcie do kolejnego pytania. Skupcie się na treści poleceń, a na pewno wszystko będzie dobrze."


INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: egzamin gimnazjalny 2015

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy