Reklama

Egzamin gimnazjalny 2015

Egzamin gimnazjalny 2015. Arkusze i rozwiązania znajdziesz u nas

Gimnazjaliści odetchnęli. Pierwsza część egzaminu gimnazjalnego 2015 już za nimi. Wzięło w niej udział ponad 360 tys. uczniów klas trzecich. Już po 13:00 opublikowaliśmy na Interii arkusze egzaminacyjne z zadaniami z WOS i historii oraz rozwiązania zaproponowane przez naszych ekspertów.

Uczniowie najpierw o godzinie 9:00 rozwiązali zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie, o 11:00 przystąpili do rozwiązywania zadań z języka polskiego.

Arkusz i rozwiązania z WOS i historii znajdziesz tutaj!

Jak twierdzą gimnazjaliści, zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie były raczej łatwe. Podobnie język polski, na którym uczniowie mieli za zadanie napisać opowiadanie. "Polski był łatwy - chyba, że ktoś nie czytał "Dziadów" " - piszą gimnazjaliści na Twitterze.

Reklama

Arkusze egzaminacyjne z zadaniami z WOS i historii oraz rozwiązania zaproponowane przez naszych ekspertów opublikowaliśmy w naszym raporcie specjalny "Egzamin gimnazjalny 2015" już po godzinie 13:00. Z kolei arkusze z zadaniami z języka polskiego dostępne będą na Interii po godzinie 16:00.

Kolejne wyzwania czekają gimnazjalistów już jutro. Środowy egzamin też będzie składał się z dwóch bloków. W pierwszym znajdą się zadania z nauk przyrodniczych - biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugim bloku będą zadania z matematyki. W czwartek egzamin z języka obcego przeprowadzany będzie na dwóch poziomach: obowiązkowym dla wszystkich gimnazjalistów i rozszerzonym dla tych uczniów, którzy w gimnazjum kontynuują naukę wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej.

Jeśli będziesz mieć wątpliwości co do wyników egzaminu i chciałbyś zobaczyć swoja prace pamiętaj, że masz do tego prawo. By mieć wgląd do rozwiązywanego przez ciebie arkusza powinieneś złożyć wniosek do dyrektora twojej komisji okręgowej. Wniosek może zostać przesłany tradycyjna drogą pocztową, faksem lub mailowo. 

Wgląd do arkusza może mieć nie tylko uczeń ale również jego rodzic lub prawny opiekun. Szczegóły na temat zasad wglądu do arkuszy egzaminu gimnazjalnego znajdziecie TUTAJ.

Prace uczniów będą  sprawdzać egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyniki egzaminu uczniowie poznają 19 czerwca.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: egzamin gimnazjalny 2015

Reklama

Reklama

Reklama