Prokurator przeszukuje działkę Kiszczaka na Mazurach
Prokurator IPN podejmuje poszukiwania dokumentów na terenie działki letniskowej Czesława Kiszczaka – podała rzecznik prasowa Instytutu Agnieszka Sopińska-Jaremczak. Przeszukanie zaczęło się w czwartek rano.
Dzisiaj prokurator Instytutu Pamięci Narodowej w asyście Policji podejmuje na terenie należącej do zmarłego Czesława Kiszczaka działki letniskowej w miejscowości Wikno na Mazurach czynności procesowe, mające na celu poszukiwanie dokumentów podlegających na mocy art. 28 ustawy o IPN przekazaniu do zasobu archiwalnego Instytutu Pamięci Narodowej - informuje Instytut.
Czynności te prowadzone są w ramach śledztwa w sprawie ukrycia przez osobę do tego nieuprawioną dokumentów podlegających przekazaniu Instytutowi Pamięci Narodowej, tj. o czyn z art. 54 ust. 1 ustawy o IPN.
O wyniku czynności IPN poinformujemy w osobnym komunikacie.