Reklama

Człowiek z pasją. Druga edycja konkursu dziennikarskiego o nagrodę im. Zygmunta Moszkowicza

Do 15 marca można zgłaszać prace do konkursu o Nagrodę dziennikarską im. Zygmunta Moszkowicza "Człowiek z pasją". Zygmunt Moszkowicz, zastępca redaktora naczelnego portalu Interia, dziennikarz, redaktor, wieloletni wykładowca, sam znajdował w sobie energię dla wielu pasji i to samo podziwiał i podsycał u innych. Celem inicjatywy jest wspieranie młodych, utalentowanych dziennikarzy, którzy z pasją potrafią opowiedzieć o innych ludziach. Organizatorem konkursu jest Interia.

Już po raz drugi do udziału w konkursie zapraszamy dziennikarzy, którzy w chwili publikacji materiału nie ukończyli 30. roku życia i którzy opublikowali zgłoszony do konkursu materiał w tradycyjnych mediach, albo w internecie (z wyłączeniem stron dostępnych za opłatą), w tym na blogu, w portalu YouTube, itp. - w terminie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku.

Zgłaszany materiał dziennikarski może mieć postać tekstu, zapisu fotograficznego, zapisu audio, zapisu audio-wideo lub kombinacji tych form. Tematyka konkursu określona została w jego nazwie - Człowiek z pasją.

Reklama

Żeby wziąć udział w konkursie należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres czlowiekzpasja@firma.interia.pl

Szczegóły znajdują się w regulaminie.

Termin zgłaszania prac mija 15 marca 2019 roku.

Dorota Kotas z pierwszą nagrodą

W pierwszej edycji konkursu największe uznanie jurorów zyskał materiał "Mały czarny tekst z cukrem, mlekiem i ogórkiem, czyli: ludzie są najgorsi" Doroty Kotas, opublikowany w "Nowych Peryferiach" (przeczytaj nagrodzony tekst).

- Świetny materiał, pokazuje wycinek życia młodych ludzi próbujących utrzymać się na powierzchni egzystencji. Pokazuje kawałek rzeczywistości, którego na co dzień nie dostrzegamy. Uwagę zwraca również forma. Nie tylko piękna polszczyzna, jaką tekst został napisany, ale również fakt, że do końca zastanawiamy się, czy to przemyślenia bohaterki, czy autorki - powiedział w laudacji Krzysztof Fijałek, redaktor naczelny portalu Interia.

Jury zdecydowało się  przyznać również cztery wyróżnienia. Otrzymali je:

- Szymon Piegza - "Call me Rico" (Vimeo)

- Karolina Kolinek-Siechowicz - "Jakość ciszy" ("Ruch Muzyczny")

- Mariusz Sepioło - "Więzienie skazuje po raz drugi" ("Tygodnik Powszechny")

- Magdalena Idem - "Polak się masuje. Erotycznie" ("Duży Format - Gazeta Wyborcza")

Prace zakwalifikowane do finału oceniło jury w składzie: Krzysztof Fijałek (Interia, przewodniczący jury), Monika Góralewska (TVN), Krzysztof Gurba (Uniwersytet Pedagogiczny), Tomasz Jażdżyński (Gremi Media), Konrad Kruczkowski (Haloziemia.pl), Piotr Legutko (TVP Historia), Agnieszka Łopatowska (Interia), Agata Moszkowicz, Artur Potocki (Interia), Tadeusz Sołtys (RMF FM), Ziemowit Szczerek (Polityka) i Piotr Trybalski (Fotograf w podróży). 

"Dzimek" wspierał młodych

Zygmunt Moszkowicz (1955-2017), który współtworzył Interię przez ponad 15 lat, aż do swojej przedwczesnej śmierci w styczniu 2017 roku wspierał młodych dziennikarzy. Był dobrym duchem portalu, wyrozumiałym nauczycielem i mentorem dla ludzi stawiających pierwsze kroki na ścieżce swojego zawodowego powołania. Swoje powołanie realizował m.in. w studenckim Radiu Centrum, "Super Expressie" i "Czasie Krakowskim", gdzie od 1990 r. pełnił funkcję sekretarza redakcji. Z Interią związany był niemal od samego jej początku, od 2000 r. Zaczynał jako redaktor serwisu Fakty, organizował pracę redakcji portalu. Był sekretarzem redakcji, dyrektorem serwisów informacyjnych, a następnie przez wiele lat zastępcą redaktora naczelnego i szefem zespołu wydawców strony głównej. Chętnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem, nie tylko ze współpracownikami na osiedlu Teatralnym - uczył dziennikarstwa na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie.

"Dzimek" był stworzony do tej pracy, a media definiował jako sposób na komunikację z innym człowiekiem.

Sam znajdował w sobie energię dla wielu pasji - od muzyki po sport - i to samo podziwiał i podsycał u innych. Nagroda dziennikarska im. Zygmunta Moszkowicza jest nagrodą dla ludzi, którzy z pasją potrafią opowiedzieć o innych ludziach oddanych swojej pasji. 

Więcej informacji na stronie konkursu Człowiekzpasja.pl.

ZOBACZ RELACJĘ Z PIERWSZEJ EDYCJI:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama