Reklama

Greta Thunberg dołączy do strajku klimatycznego w Brukseli

Greta Thunberg, szwedzka aktywistka walcząca ze zmianami klimatu, zapowiedziała, że dołączy do belgijskich obrońców klimatu, biorąc udział strajku szkolnym, organizowanym w Brukseli. Akcja jest planowana na 6 marca. Będzie to drugi taki strajk. Pierwszy odbył się w 2019 r.

"Chcemy, aby wszyscy ludzie w Belgii wyszli na ulice i strajkowali z nami" - powiedziała Thunberg w nagraniu wideo opublikowanym we wtorek na Instagramie Anuny de Wever, jednej z czołowych postaci belgijskiego, młodzieżowego ruchu klimatycznego.

"Rok 2020 nie zakończy się nieambitnym Europejskim Zielonym Ładem i celem na 2050 r." - napisała De Wever na Instagramie, krytykując - jej zdaniem - zbyt mało ambitną unijną politykę klimatyczną. "6 marca będziemy maszerować ulicami, ponieważ wiemy, że możemy wszystko zmienić dzięki presji" - dodała.

Reklama

Protest jest organizowany przez Youth for Climate Belgium oraz inne organizacje, takie jak Extinction Rebellion i Greenpeace.

Tysiące osób wyraziło już zainteresowanie udziałem w marszu na Facebooku. Protest odbędzie się około rok po ostatnim pojawieniu się Thunberg na ulicach Brukseli.

Z Brukseli Łukasz Osiński 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama