Reklama

Tusk do Camerona: Jak najszybciej przedstawić zamiary

Przywódcy państw UE rozumieją, że Wielka Brytania potrzebuje czasu, by uporządkować swoją sytuację, ale oczekują, iż rząd w Londynie możliwie najszybciej przedstawi swoje zamiary - oświadczył po szczycie UE szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

"Szanując wolę Brytyjczyków, uznaliśmy wszyscy, że proces uporządkowanego wyjścia (z Unii) jest w interesie wszystkich, zwłaszcza Wielkiej Brytanii" - powiedział Tusk na konferencji prasowej w nocy z wtorku na środę.

Zapewnił, że dyskusja 27 przywódców z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem była spokojna. Szef brytyjskiego rządu podkreślił, że decyzja o uruchomieniu art. 50 traktatu o UE, który rozpoczyna procedurę wyjścia Zjednoczonego Królestwa z "28", będzie należała do przyszłego już premiera tego kraju - relacjonował szef Rady Europejskiej.

Reklama

"Liderzy zrozumieją, że potrzebny jest teraz jakiś czas, aby umożliwić uporządkowanie spraw w Wielkiej Brytanii, ale oczekują również, że zamierzenia rządu tego kraju zostaną określone tak szybko jak to możliwe. To było bardzo jasne przesłanie, które - wierzę w to - premier Cameron zabierze z powrotem do Londynu" - podkreślił Tusk.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Brexit | Donald Tusk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy