Reklama

Petru zaprasza liderów ugrupowań parlamentarnych na spotkanie ws. Brexitu

​Lider Nowoczesnej Ryszard Petru wystosował zaproszenia do liderów ugrupowań parlamentarnych na spotkanie, podczas którego miałoby zostać wypracowane wspólne stanowisko dot. przyszłości Polski w Unii Europejskiej po brytyjskim referendum.

- Apeluję do wszystkich partii o możliwość spotkania w celu wypracowania wspólnego stanowiska, jak prezentować interes Polski w Unii Europejskiej i jaką powinniśmy nową Unię zaproponować, tak abyśmy byli w niej najsilniejsi - mówił Petru podczas czwartkowego briefingu w Sejmie.

- W tej sprawie wystosowałem pisma do szefów wszystkich partii: Grzegorza Schetyny, Jarosława Kaczyńskiego, Władysława Kosiniaka-Kamysza i Pawła Kukiza, z prośbą o to, abyśmy przedyskutowali to, co Polska powinna zrobić w najbliższym czasie, aby nasza sytuacja w Unii Europejskiej nie osłabła, ale i się wzmocniła - zaznaczył.

Reklama

Szef Nowoczesnej powiedział, że w pismach do liderów zaproponował, by punktem wyjścia do rozmów był plan, który przedstawił kilka dni temu. Plan ten zakłada - według Petru - "zakończenie sporów z UE, apel o to, abyśmy za każdym razem zasiadali przy głównym stole, a nie tworzyli swoje podstoliki oraz aby rozpocząć debatę na temat wejścia Polski do strefy euro".

- Wiem, że niektórzy na wejście Polski do strefy euro się nie zgadzają, jak np. Jarosław Kaczyński, ale nie oznacza to, że nie można o tym rozmawiać - zaznaczył Petru. - Jest wysoce prawdopodobne, że ta nowa Unia Europejska, to będzie głównie strefa euro i tam będzie budżet, tam będą podejmowane główne decyzje - podkreślił.


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy