Reklama

​Brytyjski kanclerz skarbu przerywa milczenie po zwycięstwie Brexitu

​Brytyjski kanclerz skarbu George Osborne przerwał milczenie po zwycięstwie Brexitu w unijnym referendum i zapewnił, że gospodarka tego kraju jest w doskonałym stanie. Jak powiedział, kontaktował się podczas weekendu z decydentami w świecie finansów, z rządami państw Unii Europejskiej i Grupy G7.

George Osborne zapewnił Brytyjczyków, a przede wszystkim rynki finansowe, że brytyjska gospodarka jest w doskonałym stanie, a Bank Anglii jest gotów wesprzeć instytucje finansowe 250 miliardami funtów, w tym w walutach obcych.

 Te plany zostały przygotowane z góry na wypadek zwycięstwa Brexitu, powiedział brytyjski kanclerz skarbu i dodał: "czekają nas wzburzone wody w najbliższych dniach. Ale powiem jasno, nikt nie powinien nie doceniać naszego zdecydowania. Byliśmy przygotowani na każdą ewentualność i mamy środki na każda okazję. Jesteśmy pewni, że w przeciwieństwie do kryzysu sprzed 8 lat, nasz system finansów pomoże krajowi poradzić sobie z każdym szokiem i złagodzić go, zamiast się do niego przyczynić, czy pogorszyć". 

Reklama

Formalnie brytyjski rząd działa nadal tak jak wcześniej. Dziś oczekiwane jest posiedzenie gabinetu oraz oświadczenie premiera Davida Camerona w Izbie Gmin. 

Za kulisami w Partii Konserwatywnej z kolei szykuje się walka o pozycje lidera i premiera. 

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy