Reklama

​Brexit? "Pomyśl o tym, gdy znajdziesz się w szpitalu"

Lekarze zdecydowali się w nietypowy sposób odpowiedzieć na Brexit. Pracownicy jednego ze szpitali w Wielkiej Brytanii znaleźli się na zdjęciu, w którym apelują do Brytyjczyków.

Pochodzący z Grecji Manolis Meramveliotakis opublikował na swoim profilu na Facebooku zdjęcie, które cieszy się ogromną popularnością w sieci. Zostało udostępnione już prawie 7 tys. razy i polubione przez ponad 9 tysięcy osób.

Zdjęcie przedstawia siedmioro lekarzy pracujących w jednym z brytyjskich szpitali. Lekarze trzymają kartki, na których wypisane są ich narodowości i informacja o wykonywanym zawodzie. Kto jest na zdjęciu? Dwie instrumentariuszki i instrumentariusz z Hiszpanii, konsultant w dziedzinie anestezjologii z Niemiec, radiolog z Irlandii, urolog z Grecji i konsultant w dziedzinie urologii z Pakistanu (z brytyjskim obywatelstwem).

Reklama

Autor postu opatrzył zdjęcie wymownym komentarzem. "Do wszystkich, którzy głosowali za Brexitem, aby pozbyć się migrantów. Pomyślcie o tym, kiedy znajdziecie się w szpitalu" - napisał.

Brexit

W czwartkowym referendum, 51,9 proc. Brytyjczyków opowiedziało się za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Za pozostaniem w UE zagłosowało 48,1 proc. wyborców.

Frekwencja wyniosła 72,2 procenta. To rekordowy wynik.

Po głosowaniu ws. Brexitu premier Wielkiej Brytanii David Cameron oświadczył, że do października poda się do dymisji.

Uznał, że  negocjacje w sprawie Brexitu powinny się rozpocząć pod rządami nowego premiera.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy