Reklama

​Brexit: Kontrowersyjny kontrakt brytyjskiego rządu

Brytyjski rząd podpisał wart 13,8 mln funtów kontrakt na transport promowy z firmą, która nie posiada promów i nigdy nie świadczyła tego rodzaju usług - podaje ITV.

Wielka Brytania przygotowuje się na scenariusz opuszczenia Unii Europejskiej bez porozumienia z Brukselą. Planowane jest m.in. odciążenie portu w Dover, by krytyczne produkty np. leki nie utknęły w oczekiwaniu na kontrole graniczne.

Rząd wyda na dodatkowy transport promowy do portów Portsmouth, Poole czy Plymouth dodatkowe 100 mln funtów. 

Kontrakt wart 13,8 mln funtów otrzymała firma Seaborne Freight. Umowa wywołała zdumienie i spotkała się z ostrą krytyką ze strony opozycji. Firma, która ma przewozić towary na odcinku Ramsgate-Ostend, nie posiada żadnych statków i nigdy niczego nie transportowała.

Reklama

Brytyjski Departament Transportu odpowiada: "Kontrakt został przyznany z pełną wiedzą, że Seaborne Freight to nowa firma transportowa, a dodatkowa przepustowość i statki zostaną zapewnione w ramach pierwszych świadczonych przez nią usług. Tak jak w przypadku wszystkich kontraktów, uważnie sprawdziliśmy komercyjny, techniczny i finansowy stan firmy".

Przypomnijmy, że Wielka Brytania opuści UE 29 marca.

(mim)

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy