Reklama

Jak są otwarte sklepy w Wigilię? Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy 24 grudnia

Dla wielu osób Wigilia to ostatni moment, żeby zrobić zaległe przedświąteczne zakupy. Większość galerii handlowych i supermarketów jest otwartych, ale w innych godzinach niż zwykle. Sprawdź, jak są otwarte sklepy 24 grudnia i dowiedz się, czy wyrobisz się ze swoimi sprawunkami.

Czas przed Bożym Narodzeniem może być bardzo stresujący. Szczególnie jeśli w gorączce przygotowań nie udało ci się kupić zaplanowanych wcześniej rzeczy. Na szczęście większość sklepów będzie czynnych nawet w Wigilię. Sprawdź, w jakich godzinach będziesz mógł zrobić ostatnie świąteczne zakupy.  

Czy w Wigilię sklepy będą otwarte?

Wigilia nie jest dniem wolnym od pracy. To oznacza, że większość sklepów, szczególnie te, które należą do dużych sieci handlowych, będzie tego dnia otwarta.

Należy się jednak pospieszyć, ponieważ ustawa o zakazie handlu obowiązuje 24 grudnia, co oznacza, że sklepy będą czynne tylko do godziny 14:00, czyli będą zamykane dużo wcześniej niż w zwykłą sobotę. Wyjątkiem są miejsca, w których klientów obsługuje właściciel. Takie placówki mogą być długo otwarte. Najczęściej są to sklepy osiedlowe lub małe franczyzy.

Reklama

Do której godziny są otwarte sklepy w Wigilię?

Mimo, że prawo mówi o zakazie handlu dopiero po godzinie 14:00, większość galerii handlowych i dużych dyskontów zamyka się o godzinie 13:00. Wcześniej zamykają się placówki takich sieci, jak:

  • Lidl,
  • Auchan,
  • Kaufland,
  • Biedronka,
  • Netto,
  • Carrefour,
  • Stokrotka,
  • Aldi.

W przypadku sklepów sieci Żabka, godziny otwarcia będą zależeć od poszczególnych placówek. Decyzja, czy wydłużyć czas pracy w danym miejscu będzie zależeć od franczyzobiorcy lub właściciela.

Wigilia to ostatnia okazja, aby zrobić zakupy, ponieważ w nadchodzących dniach możemy się spodziewać, że większość sklepów będzie zamkniętych.

Zobacz także:

Bluzka to królowa świątecznych stylizacji. Doskonale wygląda nawet z dżinsami 

Na myśl o świętach czujesz lęk? Zobacz, jak nie dać się zranić

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy