Reklama

Gdzie oglądać koncert noworoczny? Transmisja z Wiednia

Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich to dla wielu osób symbol Nowego Roku. Coroczne święto muzyki w wiedeńskim Musikverein to tradycja, która przed telewizorami gromadzi miliony melomanów z całego świata. Koncert noworoczny sprawi, że dziś ponownie polki i walce w kunsztownym wykonaniu wiedeńskich filharmoników wypełnią koncertową salę. Gdzie oglądać koncert noworoczny?

Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich odbywa się od 84 lat. W czasie corocznego występu w Złotej Sali Musikverein można usłyszeć kompozycje rodziny Straussów w tradycyjnych i nowoczesnych aranżacjach. Towarzyszą im występy najlepszych tancerzy z Opery Wiedeńskiej. Gdzie oglądać koncert noworoczny? 

Gdzie oglądać koncert noworoczny? Zapowiedź

Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich transmitowany jest do ponad 90 krajów. Zainteresowanie bodaj najważniejszym muzycznym wydarzeniem roku śledzi co roku wielomilionowa publiczność. By móc oglądać koncert noworoczny na żywo, trzeba mieć sporo gotówki oraz jeszcze więcej szczęścia

Reklama

Ogromne zainteresowanie zmusza organizatorów do losowania biletów. Wstęp na koncert noworoczny kosztuje od 35 do 1090 euro. Koncert trwa około dwóch godzin. Pomimo że rozpoczyna się w południe, wszystkich szczęśliwców obowiązuje strój wieczorowy

1 stycznia 2023 roku w wiedeńskiej Musikverein odbędzie się Koncert Noworoczny Filharmonii Wiedeńskiej pod dyrekcją Maestro Franza Welsera-Mösta. Ten, po latach 2011 i 2013, prestiżową imprezę koncertową poprowadzi już po raz trzeci.

Przygotowania do koncertu noworocznego

Obok niezwykłej muzyki koncert noworoczny to również niezwykła dekoracja. O tę codziennie od 27 grudnia do 1 stycznia dbają mistrzowie florystyki. O wyjątkowy wygląd złotej sali Musikverein dbają Wiedeńskie Ogrody Miejskie wraz z austriackimi ogrodnikami i florystami.

Organizatorzy koncertu noworocznego przygotowali pewną nowość. W przerwie koncertu, z okazji rocznicy "150 lat Wystawy Światowej w Wiedniu" wyemitowany zostanie specjalny film przygotowany przez austriacką telewizję publiczną ORF.

O której i gdzie można oglądać Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich?

Transmisja Koncertu Noworocznego Filharmoników Wiedeńskich odbędzie się 1 stycznia 2023 roku. Obejrzeć "na żywo" galę z Wiednia można o godzinie 11:15 na antenie TVP Kultura

Gdzie oglądać koncert noworoczny? Transmisja tv

Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich można oglądać także w TVP2. Warto jednak rozpocząć oglądanie w samo południe, ponieważ o godz. 12.00 rusza wstęp do koncertu. O 12.15 na antenie TVP2 rozpocznie się retransmisja gali

Publiczna telewizja dla tych, którzy nie będą mogli przenieść się wirtualnie do wiedeńskiej filharmonii, przygotowała możliwość obejrzenia powtórki. Powtórka koncertu noworocznego odbędzie się 1 stycznia o godz. 23.30. Gdzie oglądać? Również na antenie TVP2. 

CZYTAJ TAKŻE:

Życzenia noworoczne. Śmieszne i krótkie wierszyki na Nowy Rok 2023

Który kraj jako pierwszy i jako ostatni świętuje Sylwestra?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy