Reklama

Co kupić na święta? Najlepsze prezenty dla chłopców

Mikołajki obchodzone w Polsce 6 grudnia to radosny dzień obdarowywania bliskich najróżniejszymi prezentami. Nie trudno się domyślić, że jest to jedno z ulubionych świąt dzieci, które z niecierpliwością wyczekują prezentów od Świętego Mikołaja. Oto kilka pomysłów na trafiony prezent dla chłopca. Inspirację można wykorzystać także przygotowując prezent na święta Bożego Narodzenia.

Prezent na święta lub Mikołajki: Puzzle

Puzzle zaliczają się do kategorii zabawek edukacyjnych. Rozwijają spostrzegawczość, pamięć, umiejętność logicznego myślenia, a także zdolności motoryczne dzieci. Należy jednak pamiętać, że puzzle dla chłopców w wieku przedszkolnym muszą być dopasowane do ich potrzeb rozwojowych, zwłaszcza jeśli chodzi o wielkość i ilość elementów

Ciekawym pomysłem na prezent dla dziecka są puzzle obserwacyjne, które po złożeniu zachęcają do zabawy w odnajdywanie szczegółów na ułożonym obrazku.

Co kupić na Mikołajki? Instrumenty muzyczne

Zestaw perkusyjny, gitara, keyboard, dzwonki, cymbałki, czy też tamburyn - pomysłów na prezent jest naprawdę wiele. Podarowanie dziecku instrumentu muzycznego na Mikołajki to świetny sposób na zachęcenie go do rozwijania kreatywności, zdolności manualnych, a także wrażliwości. To również dobry sposób na rozbudzenie pasji do muzyki. 

Reklama

Z kolei chłopcy, którzy lubią śpiewać, z pewnością ucieszą się z bezprzewodowego mikrofonu karaoke. Dzięki wbudowanemu głośnikowi i możliwości połączenia urządzenia ze smartfonem lub komputerem mikrofon odtwarza muzykę, jednocześnie nakładając głos dziecka na podkład muzyczny.

Prezenty na święta: Zestawy artystyczne 

Niemalże każde dziecko lubi kreatywne prace plastyczne. Wspierają one rozwój wyobraźni, a także umiejętności motorycznych dzieci. Istnieje wiele kategorii zestawów artystycznych. Jako prezent mikołajkowy sprawdzą się zestawy malarskie z akwarelami, kolorowe flamastry wraz z kolorowankami, czy też mniej znane zdrapywanki

Dzieci uwielbiają ciastolinę, z której mogą ulepić cokolwiek podpowie im ich wyobraźnia. W sklepach można dostać zestawy ciastoliny z akcesoriami do ugniatania, które pozwalają na stworzenie np. doskonale wyglądających babeczek z kremem. 

Prezent od św. Mikołaja: Gry planszowe lub towarzyskie

Gry planszowe to znakomity sposób na miłe spędzenie czasu wolnego w gronie rodziny lub przyjaciół. Gry dla dzieci powinny przede wszystkim dostarczać rozrywki, ale i mieć elementy edukacyjne. Muszą być one uniwersalne i dawać szansę na wygraną każdemu dziecku. 

Interesującą grą na ćwiczenie spostrzegawczości jest Dobble. Na dzieciach powyżej 8. roku życia wrażenie z pewnością zrobi gra rozwijająca wyobraźnię Dixit. Chłopcy chętnie grają w gry zręcznościowe, z których mogą korzystać wraz ze swoimi przyjaciółmi, np. Twister.

Akcesoria sportowe - nie tylko dla fanów sportu 

Nie każdy chłopiec lubi sport, jednak każde dziecko bez względu na płeć chętnie spędza czas, bawiąc się na świeżym powietrzu. Akcesoria i sprzęt sportowy zachęcą dziecko do zabawy z rówieśnikami oraz do aktywnego spędzania czasu wolnego - w końcu sport to zdrowie

Dla fanów sportów drużynowych idealnym prezentem będzie piłka lub koszulka ulubionej drużyny z nazwiskiem konkretnego zawodnika. Dla małych miłośników sportów zimowych - akcesoria narciarskie, łyżwy albo sanki. Z kolei dla chłopców, którzy wolą wysiłek intelektualny od tego fizycznego, doskonałym prezentem będą szachy

Prezenty dla ciekawskich: Książki i atlasy

Książka to doskonały pomysł na prezent, jednak aby dziecko z chęcią przeczytało nową lekturę, musi być ona trafiona. Ważne, aby książka była dopasowana do obecnych zainteresowań chłopca, a także jego możliwości poznawczych. Jako prezent sprawdzą się zarówno klasyki, takie jak seria "Harry Potter" dla nieco starszych dzieci, jak i bogato ilustrowane opowiadania dla młodszych. 

Dzieci cechuje ciekawość świata, którą zaspokoją ilustrowane atlasy. Mogą one dotykać najróżniejszej tematyki - od podwodnego świata po odległy kosmos. Czytanie rozwija intelekt i koncentrację, poszerza zasób słownictwa, a także stymuluje wyobraźnię dziecka. Z tego powodu dobrze dobrana książka zawsze będzie świetnym prezentem mikołajkowym.

Agata Z

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy