Reklama

Aż dwie niedziele handlowe w grudniu 2022. Kiedy zrobisz zakupy świąteczne?

Grudzień to przede wszystkim okres oczekiwania na Boże Narodzenie. Dodatkowo jest to jeszcze gorący okres przedświątecznych zakupów. Zarówno tych prezentowych, jak i spożywczych do przygotowania wszystkich posiłków na święta. Oprócz galopujących cen utrudnieniem jest także zakaz handlu w niedzielę. Sprawdź, które niedziele w grudniu będą handlowe.

W grudniu 2022 jest najwięcej niedziel handlowych w całym roku. Warto jednak odpowiednio wcześnie zaplanować świąteczne zakupy, bo ostatnie dni przed świętami są zwykle pełne napięcia i braku cierpliwości, a tłumy w sklepach tylko te wrażenia potęgują. Sprawdź kalendarz niedziel handlowych w grudniu 2022 i zaplanuj świąteczne zakupy.

Czy w niedzielę 4 grudnia zrobimy zakupy?

Pierwsza niedziela grudnia przypada na 4. dzień tego miesiąca. Zgodnie z prawem jest ona objęta zakazem handlu, więc zakupów w centrach handlowych, galeriach czy supermarketach nie zrobimy.

Reklama

Gdzie więc udać się po zakupy w niedzielę 4 grudnia? Otwarte będą wszystkie placówki handlowe, w których sprzedawać będzie ich właściciel. Oprócz tego zakaz handlu nie obejmuje między innymi stacji benzynowych, placówek pocztowych czy punktów gastronomicznych.

Czy w niedzielę 11 grudnia zrobimy zakupy?

Druga niedziela grudnia, czyli 11. dzień miesiąca, zgodnie z prawem będzie pierwszą niedzielą handlową. W tym dniu otwarte będą galerie i centra handlowe, a także sklepy spożywcze (w tym supermarkety). 11 grudnia bez problemu będziemy mogli wybrać się na zakupy świąteczne całą rodziną. Od pierwszej niedzieli handlowej w grudniu 2022 do Wigilii Bożego Narodzenia pozostanie jedynie 13 dni.

Zobacz również: Drożyzna nie ominęła świątecznych choinek. Sprawdziliśmy ich ceny

Czy w niedzielę 18 grudnia zrobimy zakupy?

18 grudnia, czyli trzecia niedziela tego miesiąca, również jest niedzielą handlową. Jest to także ostatni weekend przed świętami. W tym dniu otwarte będą wszystkie placówki handlowe, zarówno te małe, jak i największe.

Przedostatnia niedziela grudnia będzie również ostatnim dzwonkiem na zrobienie zakupów świątecznych. Od ostatniej niedzieli handlowej w grudniu 2022 do Wigilii Bożego Narodzenia pozostanie tylko 6 dni.

Czy w niedzielę 25 grudnia zrobimy zakupy?

W grudniu wypadają cztery niedziele. Ostatnia z nich, czyli 25 grudnia, to święto Bożego Narodzenia. W tym dniu nie tylko obowiązuje zakaz handlu, ale jest to również dzień ustawowo wolny od pracy.

25 grudnia może być znacznie trudniej zrobić choćby podstawowe zakupy, gdyż wielu właścicieli punktów handlowych będzie chciało w spokoju spędzić czas z rodziną i małe sklepiki nie będą otwarte.

Czytaj także:

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie. Pięć miejsc, które musisz odwiedzić

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Polsce. Od dziś zaprasza też rynek w Krakowie

Życzenia na Boże Narodzenie 2022. Najlepsze krótkie i śmieszne wierszyki

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy