Reklama

25 grudnia sklepy są otwarte? Oto gdzie zrobisz zakupy w Boże Narodzenie

Sklepy, które będą otwarte w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia (25 grudnia), to dość krótka lista wyjątków. Zgodnie z zakazem handlu otwartych placówek będzie niewiele. Mimo to są miejsca, gdzie w razie potrzeby będzie można uzupełnić zapasy. Podpowiadamy, jak będą otwarte sklepy 25 grudnia w Boże Narodzenie oraz gdzie zrobić zakupy w święta.

Jak będą otwarte sklepy 25 grudnia? Zakaz handlu

Zgodnie z ustawą z 10 stycznia 2018 roku o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, większość placówek w Boże Narodzenie będzie zamknięta. W ten dzień zakazane są handel oraz wykonywanie czynności z nim związanych. 25 grudnia zabronione jest powierzanie pracownikowi pracy w handlu oraz wykonywania czynności z nim związanych.

Jak będą otwarte sklepy 25 grudnia? Zamknięte będą galerie handlowe, hurtownie, sieci sklepów, składy budowlane czy domy towarowe. Niemniej jednak ustawa o ograniczeniu handlu zawiera kilkadziesiąt wyjątkówGdzie zrobić zakupy w święta?

Reklama

Sklepy otwarte 25 grudnia. Gdzie zrobić zakupy w święta?

W niedzielę 25 grudnia otwarte będą sklepy, w których za ladą staną ich właściciele. Gdzie zrobić zakupy w święta? Należy szukać placówek, w których handel jest prowadzony przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną. Ten może pracować osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek

Jak będą otwarte sklepy 25 grudnia? W Boże Narodzenie niezbędne zakupy można zrobić

  • na stacjach paliw płynnych;
  • w aptekach i punktach aptecznych;
  • w zakładach leczniczych dla zwierząt;
  • w placówkach handlowych w zakładach hotelarskich;
  • w placówkach handlowych organizowanych wyłącznie na potrzeby festynów itp.;
  • w placówkach pocztowych definiowanych na podstawie ustawy Prawo pocztowe.

Zakupy 25 grudnia można zrobić w placówkach handlowych na dworcach. Z ustawy o ograniczeniu handlu w święta wyłączone są także placówki handlowe w portach i przystaniach morskich, gdzie miejsce ma obsługa podróżnych. Podobne zasady obowiązują na lotniskach.

Jak będą otwarte sklepy 25 grudnia?

Otwarte 25 grudnia mogą być takie sklepy jak Żabka, Abc, Carrefour Express i wiele innych, prowadzonych przez franczyzobiorców lub niezależnych przedsiębiorców. Godziny ich otwarcia często znajdują się na stronie internetowej konkretnej placówki. Ostateczną decyzję podejmuje właściciel placówki.

Bardzo często tacy przedsiębiorcy wykorzystują w świątecznie dni art. 6 ust. 4 ustawy o ograniczeniu handlu. Ta stwierdza, że przedsiębiorca może w Boże Narodzenie skorzystać z pomocy małżonka, dzieci, rodziców, rodzeństwa, wnuków i dziadków. Musi to jednak być praca nieodpłatna.

CZYTAJ TAKŻE:

Święta last minute w oszczędnym wydaniu. Gdzie najlepiej jechać?

Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie 2022. Najlepsze krótkie i śmieszne wierszyki

Już 23 grudnia dzieci nie idą do szkoły. Do kiedy trwa przerwa świąteczna?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: otwarte sklepy | Boże Narodzenie 2022 | zakupy | zakupy w święta

Reklama

Reklama

Reklama