Reklama

Reklama

Euro 2020. Borys Budka i Donald Tusk wspólnie obejrzeli mecz Polaków

Lider Platformy Obywatelskiej i były premier Donald Tusk spotkali się w Sopocie, by wspólnie oglądać mecz Polska-Słowacja.Mecz, który Biało-Czerwoni grają na stadionie w Sankt Petersburgu, rozpoczął się o godz. 18. Niedługo potem szef Platformy zamieścił na Twitterze wspólne zdjęcie z Tuskiem. Obaj politycy trzymają szalik w barwach biało-czerwonych. "Wszyscy dziś kibicujemy Biało-Czerwonym. Jesteśmy jedną drużyną!" - napisał Budka.

Powrót Donalda Tuska?

O zamiarze spotkania z szefem Platformy mówił w TVN24 sam Donald Tusk. Według niego, tematem rozmowy ma być kwestia wzmocnienia Platformy i opozycji. W ostatni piątek Budka zasugerował, że do spotkania dojdzie w poniedziałek.
Lider PO zapowiadał, że będzie namawiał Tuska do tego, "by jeszcze aktywniej włączył się w polską politykę". "Jest szefem Europejskiej Partii Ludowej, najbardziej doświadczonym politykiem Platformy Obywatelskiej, byłym premierem, (byłym) szefem Rady Europejskiej. I niewątpliwie ta rola, którą w przyszłości może odegrać, jest bardzo znacząca" - stwierdził przewodniczący PO.

Reklama

Od niedawna media donoszą, że rozważany jest konkretny plan powrotu Donalda Tuska na krajową scenę polityczną. Doniesieniom tym Tusk nie zaprzeczył. Pytany o powrót do polskiej polityki w ubiegły piątek w TVN24 powiedział, że "mentalnie, emocjonalnie, życiowo" jest gotów podjąć każdą decyzję, "żeby pomóc odwrócić ten bardzo niebezpieczny dla Polski bieg spraw". Dodał, że nie chodzi o spełnienie jakiejś ambicji personalnej, ale celu, jakim jest przywrócenia ładu demokratycznego w Polsce.

Pytany, czy jest plan przejęcia przez niego przywództwa w PO, powiedział, że jest gotów zrobić wszystko, aby Platforma nie przeszła do historii. Według niego, PO "jako partia odpowiedzialnego centrum" jest absolutnie niezbędna, "jeśli myślimy o wygranej w najbliższych wyborach parlamentarnych". 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne