Reklama

Wyborcy opozycji chcą Tuska na prezydenta. Sondaż dla RMF i "DGP"

Donald Tusk to zdaniem wyborców opozycji najlepszy kandydat na prezydenta - wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".

W roli kontrkandydata Andrzeja Dudy najwięcej zwolenników opozycji - 27,1 proc. - widzi Donalda Tuska. Kandydatura szefa Rady Europejskiej i byłego premiera cieszy się jeszcze wyższym powodzeniem wśród samych wyborców Koalicji Obywatelskiej. W tej grupie wskazało na niego aż 50 proc. 

Tusk jest też faworytem wśród ogółu badanych (15,9 proc. poparcia).

Sam Tusk powiedział w środę, że "wybory prezydenckie są strategiczne i najważniejsze jest wybranie  przez opozycję kandydata, który będzie miał największe szanse przekonać tych, którzy głosują na PiS". Zastrzegł jednak, żeby nie wyciągać z tego wniosków co do jego ewentualnego startu w wyborach.

Reklama

Na drugim miejscu do roli kandydata opozycji na prezydenta respondenci wskazują Małgorzatę Kidawę-Błońską. Opowiada się za nią 12,9 proc. wyborców opozycji i 17 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej.

Na kolejnych miejscach plasują się Robert Biedroń, Władysław Kosiniak-Kamysz, Rafał Trzaskowski i Aleksandra Dulkiewicz. 

Sondaż został przeprowadzony przez IBRiS na zlecenie RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" 12 października 2019 r. na próbie 1100 osób metodą CATI.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy