Reklama

Reklama

"Wprost": Zalewska przestanie być ministrem

Anna Zalewska odejdzie z resortu edukacji. Nowym ministrem miałby zostać wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera – informuje tygodnik.

Jak podał magazyn "Wprost", obecna szefowa Ministerstwa Edukacji Narodowej zamierza startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zalewska ma otwierać listę PiS na Dolnym Śląsku.

Jej następcą zostanie Sipiera, który według rozmówcy gazety z kancelarii premiera "bardzo zabiega o tę funkcję". W ten sposób wojewoda mazowiecki chce "nadać rozpędu karierze politycznej" i "zwiększenie szans na zdobycie mandatu posła w 2019 roku".

"Wprost" twierdzi, że do rekonstrukcji rządu ma dojść po wyborach samorządowych, a decyzję o zmianach w gabinecie miał podjąć prezes Jarosław Kaczyński.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy