Reklama

Reklama

"Wprost": To Donald Trump nalegał na wizytę Andrzeja Dudy

Termin wizyty Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych na finiszu kampanii miał być pomysłem administracji Donalda Trumpa – informuje "Wprost".

Według informatorów tygodnika otoczenie prezydenta Andrzeja Dudy od kilku miesięcy starało się o spotkanie z prezydentem Donaldem Trumpem.

To jednak strona amerykańska nalegała, żeby wizyta odbyła się tuż przez wyborami w Polsce. Dlaczego? Biały Dom ma obawiać się zwycięstwa Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich.

"Amerykanie powiedzieli nam wprost, że wygrana Platformy jest dla nich zbyt dużym ryzykiem dla realizacji planów strategicznych. I stąd taki ruch ze spotkaniem z Andrzejem Dudą przed wyborami" - mówi "Wprost" jeden ze sztabowców prezydenta.

Reklama

PiS ma dokładniejsze sondaże

Magazyn informuje również, że z powodu wizyty w Stanach Zjednoczonych Duda nie znajdzie już czasu na kolejną telewizyjną debatę wyborczą.

Sztabowiec Dudy zdradził również "Wprost", że PiS dysponuje sondażami przedwyborczymi, które są dokładniejsze od tych publikowanych w mediach. Co z nich wynika?

"Nasze wewnętrzne badania dają Andrzejowi Dudzie w pierwszej turze dwucyfrową przewagę, a w drugiej od 4 do 2 proc. więcej niż Rafałowi Trzaskowskiemu" - informuje źródło tygodnika.

Więcej we "Wprost".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne