Reklama

Reklama

"Wprost": Tajny sondaż dla PiS. Kaczyński postawi na Dudę?

Z tajnego sondażu przeprowadzonego na zlecenie Prawa i Sprawiedliwości wynika, że szef NSZZ "Solidarność" ma szanse przejść do drugiej tury wyborów prezydenckich i zmierzyć się z Bronisławem Komorowskim - podaje tygodnik "Wprost".

Bronisław Komorowski wciąż cieszy się dużą popularnością wśród Polaków i jest niekwestionowanym faworytem w wyścigu o fotel prezydencki. Do wyborów coraz bliższej, dlatego PiS szuka kogoś, kto mógłby stanąć z nim w szranki - podaje tygodnik "Wprost". 

Reklama

Będziemy mieć nowego Wałęsę? Zapraszamy do dyskusji!

Szanse na to, że do walki  włączy się sam prezes Jarosław Kaczyński są raczej niewielkie. Zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż "czeka go spektakularna porażka", dlatego  kandydować nie chce. W tej sytuacji największa partia opozycja musi szukać innego rozwiązania. I tutaj pojawia się problem .

"Teoretycznie jest wiele możliwości, ale kiedy trzeba wybrać, nie ma z czego"  - wyjaśnia - "Wprost". Potwierdziły to wyniki specjalnego sondażu przeprowadzonego na zlecenie Prawa i Sprawiedliwości. Politycy związani z partią wypadli w nich słabo. 

Okazuje się, że jedynym kandydatem na prezydenta, który ma jakiekolwiek szanse na drugą turę i potyczkę z Komorowskim, jest  szef NSZZ "Solidarność", Piotr Duda. Ten został odebrany przez ankietowanych zaskakująco dobrze.

Czy Prawo i Sprawiedliwość wykorzysta popularność szefa Solidarności?  Czy postawi na niego sam Jarosław Kaczyński? To pokaże czas. Tak naprawdę - na co wskazują eksperci - wszystko zależy od decyzji prezesa, ale nie zmienia to faktu, że kandydatura może wzbudzić wewnątrz partii kontrowersje. 

Więcej w najnowszym wydaniu tygodnika "Wprost".
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne