Reklama

Reklama

Włodzimierz Czarzasty w "Rz": wniesiemy projekt ustawy liberalizujący prawo aborcyjne

W przyszłym roku wniesiemy projekt ustawy liberalizujący prawo aborcyjne - zadeklarował na łamach czwartkowej "Rz" szef SLD, wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty.

Pytany w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", czy lewica wniesie projekt ustawy liberalizującej prawo aborcyjne, Czarzasty odparł, że na pewno.

"Czy w grudniu? Wątpię. Myślę, że raczej w przyszłym roku. Mamy doświadczenie w tej sprawie. SLD dwa razy już tę ustawę przeprowadził przez Sejm. Raz nie zaakceptował tej ustawy i nie podpisał pan prezydent Lech Wałęsa, raz Trybunał Konstytucyjny głosem pana prof. Andrzeja Zolla tego nie zaakceptował" - wskazał. "Uważamy, że w sferze całych spraw wolnościowych kobiety mają prawo do swojego ciała, w tym również do podejmowania decyzji o aborcji" - dodał szef SLD.

Reklama

Odnosząc się do pytania, czy obowiązujący kompromis aborcyjny nie jest satysfakcjonujący, Czarzasty stwierdził, że "nie uznaje tego za kompromis".

"SLD nigdy za tym nie głosował, a sam wprowadzał projekty do 12. tygodnia ciąży. Byliśmy bardzo dobrze oceniani w trakcie ostatnich wyborów właśnie za bardzo spójny program" - powiedział.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy