Reklama

Reklama

Waszczykowski w "Rzeczpospolitej": Ukraina tworzy problem

Nie ma sporu Polska-Ukraina; Jest jednostronne niedotrzymanie uzgodnień historycznych przez Ukrainę - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" szef MSZ Witold Waszczykowski.

"Umówiliśmy się na powstanie Forum Współpracy Polsko-Ukraińskiej. Forum nie spotyka się, bo nie ma chęci po stronie ukraińskiej - podkreślił minister Witold Waszczykowski.

Dodał, że: "prezydent Poroszenko, zaproponował żeby ministrowie po stronie polskiej zaczęli dialog o możliwości stworzenia pojednania na wzór procesu Yad Vashem".

"Podjąłem się stworzenia mechanizmów dla pojednania, ale ze strony Ukrainy jest brak odpowiedzi, a nawet regres" - stwierdził min. Waszczykowski w rozmowie z "Rz". 

"Ukraiński IPN podjął tymczasem decyzję o przerwaniu ekshumacji szczątków Polaków - ofiar. To Ukraina tworzy problemy w relacjach z Polską, nie odwrotnie" - ocenił.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy