Reklama

Reklama

Tusk czy Saryusz-Wolski? Wyniki sondażu

Prawdopodobnie dziś po południu zapadnie decyzja na temat wyboru szefa Rady Europejskiej. Faworytem Polaków, jak wynika z najnowszego sondażu dla "Super Expressu" i NOWA TV, jest urzędujący przewodniczący Donald Tusk.

Niebawem wygaśnie 2,5 letnia kadencja byłego premiera polskiego rządu. Wydawało się, że Donald Tusk, który zbiera pochlebne recenzje od czołowych europejskich polityków, pewnie zostanie wybrany na kolejną, jednak gabinet Beaty Szydło nie popiera jego kandydatury.

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na szefa Rady Europejskiej, a tym samym oficjalnym kandydatem polskiego rządu, jest były polityk Platformy Obywatelskiej, europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

Instytut Badań Pollster zapytał na zlecenie "Super Expressu" i NOWA TV Polaków, kto jest lepszym kandydatem na szefa Rady Europejskiej. 49,54 proc. badanych wskazało na Donalda Tuska, 18,24 proc. na Jacka Saryusza-Wolskiego, a 32,22 proc. na żadnego z powyższych polityków.

Reklama

Nazwisko, starego lub nowego, szefa Rady Europejskiej zostanie ogłoszone na rozpoczynającym się dziś w Brukseli szczycie Unii Europejskiej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy