Reklama

"Super Express": W PO nie chcą Tuska?

Politycy targanej wewnętrznymi konfliktami PO z Grzegorzem Schetyną na czele nie chcą słyszeć o powrocie do Polski byłego lidera partii i premiera Donalda Tuska. Wszyscy życzą obecnemu szefowi Rady Europejskiej dalszego pobytu w Brukseli – donosi gazeta.

Kadencja Donalda Tuska w fotelu szefa Rady Europejskiej kończy się w maju. Wciąż trwają spekulacje, czy Tusk obejmie ponownie funkcję, czy wróci do Polski i stanie na czele Platformy Obywatelskiej, czy nawet całej opozycji.

"Super Express" zastanawia się, czy czołowi politycy PO na pewno chcą Tuska w kraju? Jak wynika z wypowiedzi Grzegorza Schetyny i innych parlamentarzystów Platformy - raczej nie.

"Wszyscy mu życzymy, by mógł kontynuować swoją misję. Życzymy mu wszyscy - myślę, że wszyscy Polacy - by był jak najdłużej w Brukseli" - mówił kilka dni temu w Krakowie Grzegorz Schetyna.

Reklama

"Donald Tusk jest w Brukseli i trzymam kciuki, żeby tam został" - mówi gazecie Małgorzata Kidawa-Błońska.

"Tusk nam się nie przyda tu w PO, bo jest w naszej partii do zastąpienia. Powinien zostać w Brukseli. Tam bardziej się przyda" - twierdzi senator PO Jan Rulewski.

"Tusk nie powinien wracać do Polski, nie powinien stawać na czele Platformy" -  przekonuje na łamach dziennika Borys Budka.

"Tusk ma przede wszystkim misję w Brukseli, a nie w Polsce czy w Platformie" - uważa Tomasz Siemoniak.

Z tych wypowiedzi gazeta wnioskuje, że w Platformie Obywatelskiej Tuska nie chcą.

Więcej w "Super Expressie".  

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama