Reklama

"Super Express": Tomasz Siemoniak krytycznie o Antonim Macierewiczu

Antoni Macierewicz nie jest odpowiednią osobą na resort obrony – twierdzi w rozmowie z dziennikiem wciąż obecny szef MON Tomasz Siemoniak.

Minister obrony narodowej został zapytany przez "Super Express" o ewentualnego następcę. Spośród kandydatów do objęcia obecnej funkcji Siemoniaka wymieniani są Jarosław Gowin oraz Antoni Macierewicz.

"W poczuciu odpowiedzialności za państwo wierzę jednak, że będzie to osoba wyważona, racjonalna. Dobrze znam ministrów obrony w Europie i na świecie i nie ma wśród nich radykałów, harcowników. To są wyważone osoby, które nie angażują opinii publicznej barwnymi wypowiedziami" - powiedział polityk Platformy Obywatelskiej.

"Powyższe kryteria oczywiście lepiej spełnia Jarosław Gowin. Wydaje mi się, że Antoni Macierewicz nie jest odpowiednią osobą na ten resort" - ocenia Siemoniak.

Reklama

Szef resortu obrony odniósł się również do słów Macierewicza który stwierdził, że w MON "są urzędnicy odpowiedzialni za moralną korupcję".

"Nie wiem, co to określenie ma znaczyć. Złożyłbym to na karb dziwnego języka posła Macierewicza. (...) Powiedział już wiele nieprawd i ma jakąś dziwną taryfę ulgową. Może mówić różne rzeczy i nikt się nad jego słowami nie zastanawia" - stwierdził.

Cały wywiad z Tomaszem Siemoniakiem w "Super Expressie".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Siemoniak | Antoni Macierewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy