Reklama

Reklama

"Super Express": Szyszko nie poniesie kary za "intuicyjną" wycenę

Minister środowiska Jan Szyszko nie poniesie odpowiedzialności za oszacowanie w oświadczeniu majątkowym budynku w Tucznie na 17 tysięcy złotych. Tymczasem zdaniem ekspertów jest on wart ponad pół miliona złotych – pisze gazeta.

Przypomnijmy, że stodołę w Tucznie w Zachodniopomorskim minister Jan Szyszko oszacował na 17 tysięcy złotych. Tymczasem, jak napisał tygodnik "Newsweek", stodoła jest w rzeczywistości zabytkową, 300-metrową daczą, położoną na atrakcyjnej działce na terenie Pojezierza Wałecko-Myśliborskiego. Zdaniem ekspertów rynku nieruchomości, budynek wart jest co najmniej pół miliona złotych - pisze "Super Express". 

Sprawą ewentualnego zatajenia prawdy zajęła się warszawska prokuratura okręgowa, ale śledczy w grudniu ubiegłego roku odmówili wszczęcia postępowania, bo nie dopatrzyli się znamion czynu zabronionego. 

Reklama

"Super Express" dotarł do uzasadnienia tej decyzji. Prokurator stwierdził, że "brak deklaracji wartości nieruchomości lub wpisanie wartości w sposób intuicyjny nie może być poczytane jako szczególna nieprawidłowość".

Więcej w "Super Expressie".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy