Reklama

Reklama

"Super Express": Szyszko nie poniesie kary za "intuicyjną" wycenę

Minister środowiska Jan Szyszko nie poniesie odpowiedzialności za oszacowanie w oświadczeniu majątkowym budynku w Tucznie na 17 tysięcy złotych. Tymczasem zdaniem ekspertów jest on wart ponad pół miliona złotych – pisze gazeta.

Przypomnijmy, że stodołę w Tucznie w Zachodniopomorskim minister Jan Szyszko oszacował na 17 tysięcy złotych. Tymczasem, jak napisał tygodnik "Newsweek", stodoła jest w rzeczywistości zabytkową, 300-metrową daczą, położoną na atrakcyjnej działce na terenie Pojezierza Wałecko-Myśliborskiego. Zdaniem ekspertów rynku nieruchomości, budynek wart jest co najmniej pół miliona złotych - pisze "Super Express". 

Reklama

Sprawą ewentualnego zatajenia prawdy zajęła się warszawska prokuratura okręgowa, ale śledczy w grudniu ubiegłego roku odmówili wszczęcia postępowania, bo nie dopatrzyli się znamion czynu zabronionego. 

"Super Express" dotarł do uzasadnienia tej decyzji. Prokurator stwierdził, że "brak deklaracji wartości nieruchomości lub wpisanie wartości w sposób intuicyjny nie może być poczytane jako szczególna nieprawidłowość".

Więcej w "Super Expressie".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje